هرچه فحش بیشتر، فالوئر هم بیشتر!

توهین‌های زننده خانم سلبریتی در اینستاگرام+ تصاویر

بی احترامی عجیب و غریب نفیسه روشن به تدوینگر برنامه «شب های مافیا» ساخته سعید ابوطالب در صفحه اینستاگرامش یکی دیگر از هنجار شکنی‌های جماعت سلبریتی ماب ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا کاوه معین‌فر در عصر ایران نوشت: بی‌احترامی عجیب و غریب نفیسه روشن به تدوینگر برنامه «شب‌های مافیا» ساخته سعید ابوطالب در صفحه اینستاگرامش یکی دیگر از هنجار شکنی‌های جماعت سلبریتی ماب ایران است.

گویا این بازیگر از پخش نشدن مصاحبه‌های پشت صحنه‌اش در این برنامه عصبانی بوده و به همین دلیل متن تندی را علیه تدوینگر این برنامه در استوری اینستاگرامش منتشر کرده است!

با ادبیاتی به شدت سخیف و بی‌ادبانه نسبت به تدوینگر برنامه ۳ استوری در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده و نوشته است (پیشاپیش از ادبیات این نوشته‌ها از مخاطبان معذرت می‌خواهم چون واقعا آنچنان زننده و وقیحانه است که انسان شرم می‌کند، ولی در جهت روشنگری چاره‌ای جز انتشار آن نیست، آنقدر نگفتیم که کار به اینجا رسید):

استوری ۱: «نمی دونم تدوینگر مافیا کی بوده، حتما خصومت شخصی با من داشته، هیچکدوم از مصاحبه‌های منو توی سه دوره فینال نذاشته، عجب به روابط پشت صحنه سینما!»

استوری ۲: «از نگاه من پشم طلایی و تخم طلایی تعلق میگیره به تدوینگر مافیا! راجع من متاسفانه ر…د! بابا فینالیست‌ها رو کردی تو چشم مردم! هنوز نمی‌دونم کی هستی…م به سرتاپات!»

استوری ۳: «تدوینگر مافیا! اون همه مصاحبه پشت صحنه من کو؟ اگه میذاشتی چی ازت کم می‌شد؟ من اگه جای آقای ابوطالب بودم به خاطر حیثیتم از دفترم پرتت میکردم بیرون، بابا بسه کثافت کاری‌های پشت صحنه سینما!»

و کمی بعد گویا تدوینگر به ایشان پیام داده و توضیحاتی ارائه کرده است، خانم بازیگر استوری دیگری منتشر می‌کند، که باز بدتر از قبلی‌ها!

استوری ۴: «به‌به زن ارزون کار و چلمنگ مافیا پیداش شد! بدبخت وقتی من سریال اغما سال ۸۶ کار می‌کردم تو توی… بابات بودی! آقای ابوطالب عزیز این نخاله‌ها رو حذف کن لطفا.»

این میزان از بی‌ادبی و توهین به یک همکار در سطح عمومی واقعا حیرت‌آور است!

بیشتر از این قضیه سکوت سعید ابوطالب به عنوان تهیه کننده، کارگردان و شخص اول مجموعه «شب‌های مافیا» عجیب است!

به خانم سلبریتی حرجی نیست با همین چند استوری می‌توان سطح انتظار از او را مشخص کرد ولی سعید ابوطالب با سوابق ریز و درشتی چون: نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره هفتم، چهار سال عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، مستند ساز، فعال حوزه فرهنگ و رسانه، چرا سکوت کرده است؟

با توجه به مورد خطاب قرار گرفتن سعید ابوطالب در استوری‌ها و گذشت چند روز از این قضیه سکوت ایشان نشانه تائید حرکت ناپسند خانم بازیگر است!

از آقای ابوطالب پرسش دارم آیا از برنامه‌سازی آن طرف آبی، فقط اسموکینگ و تاکسیدو پوشیدن به بازیگران را یاد گرفته اید؟ نمی‌توانید احترام به عوامل و شکل برخورد و حمایت از آن‌ها را هم به فضای کارتان وارد کنید؟ یا حداقل کپی کنید؟

بگذارید مثالی بزنم، برنامه تخت گاز (Top Gear) بی‌بی سی به استناد آمار و اعلام مؤسسه رکوردهای جهانی گینس در سال ۲۰۱۳ پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی جهان بود که در بیش از ۲۰۰ کشور جهان پخش می‌شد.

جرمی کلارکسون مجری معروف و بی‌همتای آن برنامه در سال ۲۰۱۵ با یکی از عوامل تولید برنامه بر سر گرم نبودن غذای گروه دعوایش شد و به او چند ناسزا گفته بود (نه در صفحه اینستاگرام بلکه در هتلی که اقامت داشتند). جرمی کلارکسون بعد از این اتفاق در چند مورد از طریق ایمیل، پیامک تلفنی و همچنین به شکل حضوری از آقای تایمون (طرف دعوا) عذرخواهی کرده بود. اما تونی هال، مدیرکل بی‌بی‌سی اعلام کرد که قرارداد جرمی کلارکسون، مجری اصلی برنامه تلویزیونی تخت‌گاز (Top Gear) تمدید نخواهد شد و او را اخراج کردند.

مجری پر بیینده‌ترین برنامه تلویزیون در جهان که بسیاری از این شهرت هم مدیون اوست را به دلیل بی‌احترامی اخراج کردند.

حال به اصطلاح سلبریتی ما که سالهاست اثر چندان خاصی هم در حوزه سینما و تلویزیون ارائه نکرده است، در یک شبکه اجتماعی با دنبال کننده‌های میلیونی به تدوینگر برنامه بدترین توهین‌ها را می‌کند ولی همه ساکت هستند از برنامه ساز «شب‌های مافیا» تا عوامل دیگر آن، خانه سینما، صنف تدوینگران و…

واقعا حیرت‌آور است و البته تهوع آور.

علی الخصوص وقتی می‌بینیم این به اصطلاح سلبریتی‌ها در صفحاتشان چه درسهای زندگی به ما می‌دهند و یا چگونه از عشق و علاقه بی‌حد و مرزشان به انواع و اقسام موضوعات روز دم می‌زنند.

تهوع‌آور است وقتی که در سواحل خلیج فارس حالشان خوب است استوری بارون راه می‌اندازند از عشق و محبتشان به همسر و همنوع و… اما وقتی نسبت به یک اتفاق ناراحت می‌شوند از چنین موقعیتی در دنیای مجازی به عنوان اهرم فشار به یک تدوینگر برنامه استفاده می‌کنند. اعتراضی داشتید باید اول با برنامه ساز مطرح می‌کردید به جای تدوینگر، قطعا آن شخص نفر اول خروجی این برنامه نیست. البته که شما برای کارگردان و تهیه کننده چنین لات بازی‌هایی در نمی‌آورید.

تهوع‌آور است وقتی که فکر می‌کنم اگر چنین کسانی (سلبریتی ماب) قدرتی یا امکانی بالادستی داشتند احتمالا وقتی از یک رویدادی ناراحت می‌شدند چه فجایعی را رقم می‌زدند.

یک ضرب المثل انگلیسی است که می‌گوید شیطان در جزئیات است یعنی همیشه امکان دارد مسائل با اهمیت در نگاه کلی و بدون دقت به جزئیات، به چشم نیاید. ولی اینجا باید گفت با نگاه دقیق به جزئیات چنین اتفاقاتی واقعا شیطان را می‌توان دید.

شاید هم به دنبال قانون بدنامی بهتر از گمنامی است دنبال فالوئر بیشتر هستند، گویا مد شده هرچه فحش بیشتر، فالوئر هم بیشتر!

از سلبریتی و برنامه ساز هم شانس نیاوردیم.

پی نوشت: الان تعدادی خواهند گفت چقدر بد است پرداختن به چنین موضوع زردی و… عرض شود متاسفانه فعلا همین خالقان موضوعات زرد دارند روی سر و کولمون راه می‌روند. آن‌ها را مورد شماتت قرار دهید نه منتقدین رفتارهای زشت آن‌ها را!

Share