“احضار” سریال رمضانی شبکه یک شد + تصاویر جدید

کنداکتور رمضانی تلویزیون چند ماهی است دستخوش گمانه‌زنی‌های مختلفی قرار گرفته اما اعلامِ سریال رمضانی شبکه یک، احتمالاً پایان این گمانه‌زنی‌ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، تلویزیون بعد از کنداکتور نوروزی که سبدِ متنوعی از ژانرها و گونه‌های نمایشی را تدارک دید، در آستانه مناسبت بزرگ دیگری قرار گرفته که از چند ماه گذشته اسامی مختلفی رد و بدل شد. از نام‌هایی مثل «زیرخاکی۲» که این روزها در جریان تولید قرار دارد تا سری جدید «دودکش» که از اواخر بهمن‌ماه وارد پیش‌تولید و تولید شد. در این میان نام‌هایی هم مثل سریال شهید شهریاری و حتی «نقش خاک» و گزینه‌های دیگر هم گمانه‌زنی شدند. اما با اعلام سیمافیلم گویا می‌توان به چیدمان احتمالی کنداکتور ماه رمضان رسید.

کنداکتوری که با مشخص شدن سریال ماورایی «دعوت نحس» علیرضا افخمی که به «احضار» تغییر نام داده، فصل چهارم «بچه مهندس»، «یاور» و «رعد و برق» جای خالی کمدی احساس می‌شود. احتمال دارد برای متنوع کردن ژانرها و گونه‌های نمایشی تغییراتی را هم در ادامه شاهد باشیم؛ همان‌طور که در دقیقه ۹۰ کنداکتور نوروزی شبکه سه سیما تغییر کرد. اما تاکنون کنداکتور ماه رمضان چند گزینه رمضانی قطعی دارد که مسئولین فیلم و سریال و شبکه‌های سیما پیش از آن اعلام رسمی کرده‌اند که این سریال‌ها در ایام ماه رمضان روی آنتن خواهند رفت.

بالأخره سریال رمضانی شبکه یک مشخص شد/ «احضار» علیرضا افخمی

یکی از آن‌ها فصل چهارم «بچه‌مهندس» شبکه دو و «رعد و برق» شبکه پنج است. بنابر اعلام سیمافیلم، سریال رمضانی شبکه یک هم مشخص شد؛ مجموعه جدید علیرضا افخمی که سابقه خوبی در ایام ماه رمضان دارد. «با انجام ۸۰ درصد از تصویربرداری مجموعه تلویزیونی» احضار «، مراحل فنی هم‌زمان در حال انجام است تا مجموعه برای پخش در ماه مبارک رمضان از شبکه یک سیما آماده شود. با پایان یافتن تصویربرداری بخش‌های شمال سریال، گروه هم‌اکنون در تهران مشغول ادامه کارند. در این مجموعه آرش مجیدی، رضا توکلی، نسرین نکیسا، مرتضی کاظمی، آدرینا صادقی، مینو آذرمگین، نازنین هاشمی، دینا هاشمی و میلاد میرزایی بازی دارند و به گروه بازیگران افسانه چهره‌آزاد، علی دهکردی، خیام وقار کاشانی، درسا بختیار، غزال نظر و صالح میرزاآقایی نیز اضافه شدند.»

سریال رمضانی شبکه یک در حالی مشخص شد که «زیرخاکی۲» این روزها جلیل سامان با بازیگران قدیمی و جدید جلوی دوربین است، «دودکش» برزو نیک‌نژاد در مرحله پایانی نگارش و شروع تولید از اسفندماه و یا حتی «نقش خاک» و سریال «فرزند صبح» (زندگی شهید شهریاری) هم به عنوان گزینه مطرح شدند.

«یاور» هم فعلاً سریال رمضانی شبکه سه است!

در این میان، جدیدترین اثر سعید سلطانی به نام «یاور» هم به عنوان گزینه رمضانی شبکه سه سیما مطرح می‌شود؛ باید دید با توجه به خلأ سریالی کمدی و براساس سنت‌های گذشته شبکه سه برای پخش کمدی، این سریال، رمضان از شبکه سه سیما پخش خواهد شد و یا با این سریال‌های اعلام شده، تلویزیون به استقبال ماه مبارک رمضان خواهد رفت.

سریال «یاور» پیش از این به نام «دوزخ، برزخ، بهشت» شناخته می‌شود در سکوت خبری فیلمبرداری‌اش را با بازیگرانی همچون داریوش ارجمند، علی باقری، محمد حاتمی و زهرا سعیدی پیش می‌برد. در حالی این سریال را سعید سلطانی جلوی دوربین برده است که چندی پیش سریال «بوم و بانو» را روی آنتن داشت و حتی صحبت‌هایی درباره ساخت فصل چهارم «ستایش» هم مطرح شده است.

آرمان زرین‌کوب تهیه‌کننده این مجموعه تلویزیونی، اعلام کرده که این سریال در ماه رمضان شبکه سه روی آنتن خواهد رفت. کاری که قسمت‌های معمایی و تِم جوانمردی دارد و به صورت فشرده کار را جلو می‌برند.

Share