مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان:

کاشت ۵۰۰۰ هزار نهال تا پایان فروردین ۱۴۰۰ در شهرک‌ها و نواحی صنعتی گیلان

فریبرز سعیدی‌کیا، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان از کاشت ۵۰۰۰ هزار اصله نهال تا پایان فروردین ۱۴۰۰ در سطح شرک‌ها و نواحی صنعتی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان از کاشت ۵۰۰۰ هزار اصله نهال تا پایان فروردین ۱۴۰۰ در سطح شرک‌ها و نواحی صنعتی استان خبر داد.

فریبرز سعیدی‌کیا طی بازدیدی از ساختمان کسب و کار، به مناسبت هفته درختکاری ضمن کاشت چند اصله نهال به بیان اهمیت حفظ و نگهداری فضای سبز پرداخت و گفت: همجواری شهرک‌های صنعتی در فاصله چند کیلومتری از شهرها و روند توسعه این مناطق صنعتی ضرورت ایجاد فضاهای سبز در کنار آن‌ها را دوچندان کرده است.

وی افزود: حفظ و نگهداری محیط زیست می‌طلبد که در کنار این مناطق فضاهای سبز ایجاد شده و با توجه به قرار گرفتن ۳۳ شهرک و ناحیه صنعتی بهره بردار در استان گیلان، این موضوع حائز اهمیت است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت: اجرا و توسعه طرح‌های زیست‌محیطی و زیباسازی به منظور ایجاد فضای سبز و حفظ و نگهداری محیط زیست طی سال‌های اخیر به صورت جدی در دستور کار شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان به عنوان متولی ایجاد و توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی قرار گرفته است و هدف خود را دستیابی به توسعه پایدار و تقویت فضای سبز برای حفظ محیط زیست قرار داده است.

وی در ادامه بیان داشت: شرکت شهرک‌های صنعتی در راستای ایجاد زیرساخت‌های مناسب زیست‌محیطی برای استقرار صنایع و کاهش آلاینده‌ها، ملزم به اختصاص ۲۵ درصد از مساحت کل شهرک به احداث فضای سبز و درختکاری است که در این زمینه استان گیلان کارنامه قابل قبولی دارد.

سعیدی‌کیا هدف از این کار را زیباسازی و صیانت از محیط زیست دانست و افزود: از مساحت ۲۵ درصدی الزام شده، ۱۰ درصد آن مستقیماً باید توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان و در سطح معابر عمومی و کمربند سبز شهرک احداث شده و هر واحد صنعتی که در این حریم ساخت‌وساز می‌کند باید ۱۵ درصد از زمین تخصیصی خود را به فضای سبز اختصاص دهد.

وی افزود: شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان از سهم ۱۰ درصدی ایجاد فضای سبز به کاشت درخت و درختچه‌ها در شهرک‌ها اقدام می‌کند که در تمامی طراحی‌ها این درصد را رعایت کرده‌ایم.

Share