مخالفت آیت الله فلاحتی با تصویب FATF در حضور استاندار گیلان؛

هر کسی اف ای تی اف را برای ایران نسخه پیچی کند خائن به ملت است

نماینده ولی فقیه در گیلان پیوستن به اف ای تی اف را ذلت دیگر عنوان کرد و گفت: هر کسی اف ای تی اف را برای ایران نسخه پیچی کند خائن به ملت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه‌های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و اجتناب از گناهان اظهار کرد: سه شنبه هفته آینده مصادف با سالروز شهادت امام موسی بن جعفر (ع) است و بیشتر حیات این امام بزرگوار در زندان‌ها سپری شد اما هیچگاه رابطه امام با مردم قطع نشد.

وی به روایتی از امام موسی بن جعفر (ع) اشاره کرد و افزود: بهترین عبادت پس از شناخت خدا انتظار فرج است زیرا انتظار فرج به معنای زندگی کردن با امید و آرزو است و اینکه انسان به آینده جهان خوشبین باشد.

امام جمعه رشت با اشاره به سالروز بعثت رسول گرامی اسلام (ص) در ۲۷ رجب مصادف با پنجشنبه هفته آینده، بیان کرد: امروز ایران اسلامی پرچم ولایت اهل بیت (ع) را برافراشته است.
آیت الله فلاحتی به حمله هواپیماهای آمریکایی به مقر نیروهای مقاومت در سوریه طی روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: حمله مذکور با دستور مستقیم جو بایدن رئیس جمهور آمریکا صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه آمریکا با حمله به پایگاه‌های مقاومت می‌خواهد به متحدان منطقه‌ای خود بگوید از شما حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: حمایت از صهیونیست ها، اعلام روی میز بودن گزینه نظامی در صورت برنگشتن ایران به برجام، حمایت از گروه‌های تکفیری شکست خورده و وانمود کردن اینکه اوضاع داخلی و خارجی آمریکا در دست رئیس جمهور این کشور است، از دیگر پیام‌های حمله مذکور بود.

نماینده ولی فقیه در گیلان، به هم زدن کریدور مقاومت در منطقه را از دیگر پیام‌های حمله هواپیماهای آمریکایی به سوریه دانست و خاطرنشان کرد: پس از شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی منطقه تبدیل به بشکه باروت شده ضمن اینکه کینه ملت‌های منطقه علیه آمریکا شعله‌ور شده است.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه ملت‌های منطقه تصمیم گرفتند آمریکا را از غرب آسیا خارج کنند، اظهار کرد: اکنون شاهد آغاز حرکت مذکور هستیم زیرا خروج نیروهای آمریکایی در دستور کار ملت‌های منطقه است.

وی به شکسته شدن صولت و هیبت آمریکایی‌ها در منطقه اشاره کرد و یادآور شد: ملت‌های منطقه به این باور رسیدند که تنها راه ایستادگی و مقاومت در برابر قدرت‌های سلطه‌گر است و آن را از مردم ایران آموختند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه بعضی از رجال سیاسی به دنبال پیوستن ایران به اف‌ای تی اف هستند، تصریح کرد: پیوستن به اف‌ای تی اف مسیری به غیر از برجام را طی نمی‌کند و براین اساس اصرار برخی رجال سیاسی برای پیوستن ایران به اف‌ای تی اف بیهوده است.

آیت الله فلاحتی به ذلت آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در برابر ملت ایران در سایه درایت مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: در طول ۴۰ سال گذشته هر جا مقاومت کردیم پیش رفتیم.

وی با تاکید براینکه در برجام تنها با مقاومت پیش رفتیم، بیان کرد: برخی کاری نکنند توپی که در میدان آمریکا و اروپا افتاده دوباره به زمین ایران بیندازند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، پیوستن به اف‌ای تی اف را ذلت دیگر دانست و خاطرنشان کرد: هر کسی اف‌ای تی اف را برای ایران نسخه پیچی کند خائن به ملت است.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه فرمایش مقام معظم رهبری خط قرمز ملت ایران است، خاطرنشان کرد: امیدواریم مجمع تشخیص مصلحت نظام در بررسی اف‌ای تی اف آینده نگر باشد.

وی در ادامه به موضوع رعایت حقوق انسان پیرامون سبک زندگی اسلامی اشاره کرد و گفت: خدای متعال در آفرینش انسان هدف اساسی داشته و بیهوده نیآفریده بلکه آفرینش انسان هدف دار بوده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه انسان تکلیف مدار است، اظهار کرد: انسان با عمل به دستورهای الهی شاکر می‌شود و اگر به آن عمل نکند، کافر است و راه سومی متصور نیست.

Share