درخواست نمایندگان مجلس از رئیسی برای بررسی ترک فعل‌های منجر به حوادث آبان ۹۸

جمعی از نمایندگان مجلس با امضای نامه‌ای از آیت الله رئیسی خواستند افعال و ترک فعل‌های منجر به حوادث آبان ۹۸در مراجع صالحه قضایی مورد بررسی قرار گرفته و با خاطیان برخورد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای نامه‌ای از آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه خواستند افعال و ترک فعل‌هایی حوادث آبان ۹۸در مراجع صالحه قضایی مورد بررسی قرار گرفته و با خاطیان برخورد شود.

متن این نامه به شرح ذیل است:

اصل یک صد و پنجاه و ششم قانون اساسی قوه قضاییه را پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی و مسئول تحقق بخشیدن به عدالت اجتماعی معرفی کرده است؛ تایید سند تحول قضاییه توسط مقام معظم رهبری و اهتمام مجدانه جنابعالی در تحقق اهداف این سند به ویژه در حوزه حقوق عمومی بارقه امید را بیش از پیش در قلوب دلسوختگان انقلاب اسلامی موجب شده است.

حوادث آبان ۹۸ که به واسطه اعمال افزایش قیمت بنزین موجب تنش و خسارات جانی و مالی گردید و اعتماد ملی و اعتبار بین‌المللی جمهوری اسلامی را مورد آسیب جدی قرار داد از جمله موضوعاتی است که با توجه به مقدمه‌ای مکتوب به ویژه در دفاع از حقوق عمومی ورود موثر دستگاه قضایی را طلب می‌کند.

فرآیند تصمیم‌گیری و انطباق آن بر موازین قانونی، افعال و ترک فعل‌هایی که می‌توانست ضایعات و تلفات را به حداقل برساند از سوی صاحب‌نظران دارای ایرادات اساسی می‌باشد. علی هذا ما امضا کنندگان ذیل به عنوان نمایندگان ملت شریف ایران درخواست داریم موضوع توسط مراجع صالحه قضایی که تعیین می‌فرمایید مورد رسیدگی قرار گیرد تا ضمن برخورد با خاطیان که حتماً مورد عبرت کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود؛ اسباب تشفی خاطر ملت ایران به ویژه بازماندگان کشته شدگان و نیز حادثه دیدگان فراهم شود. توفیقات جنابعالی را از درگاه ایزد منان مسئلت داریم.

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دوره یازدهم

اسامی نمایندگان امضا کننده این نامه به شرح ذیل است: 

عباس گلرو – سمنان

ابراهیم عزیزی – شیراز

فریدون حسنوند – اندیشمک

مرتضی آقاتهرانی – تهران

جواد نیک بین – کاشمر

حسین محمد صالحی – فریدن

بهروز محبی نجم آبادی – سبزوار

ابوالفضل ابوترابی- نجف آباد

یعقوب رضازاده – سلماس

هادی بیگی نژاد – ملایر

رمضانعلی سنگدوینی – گرگان

احمد علیرضابیگی – تبریز

سید جواد حسینی کیا -سنقر

بیژن نوباوه وطن – تهران

وحید جلال زاده – ارومیه

سید جواد ساداتی نژاد – کاشان

علی حدادی – ساوجبلاغ

جبار کوچکی نژاد – رشت

احسان ارکانی – نیشابور

علی خضریان – تهران

حسین میرزایی – اصفهان

محمد علی پور – ماکو

حسین جلالی – رفسنجان

منصور علی زارعی – ساری

حسن شجاعی – ابهر

مالک شریعتی – تهران

سید غنی نظری- خلخال

عباس جهانگیرزاده – پارس آباد

روح الله ایزدخواه – تهران

محمد حسن آصفری – اراک

محسن زنگنه – تربت حیدریه

نصرالله پژمان فر- مشهد

علی رضایی – کنگاور

Share