آمادگی دستگاه ها برای مقابله با بحران احتمالی برف در گیلان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به آمادگی همه دستگاه‌ها برای مقابله با بحران احتمالی برف در استان، گفت: ظرفیت‌های بخش خصوصی نیز استفاده می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، امیر مرادی با اشاره به پیش بینی با اشاره به پیش بینی اداره کل هواشناسی گیلان مبنی بر بارش برف در روزهای پایانی هفته، اظهار کرد: بر همین اساس تمام دستگاه‌های اجرایی برای مدیریت بحران احتمالی بارش برف در آماده باش هستند.

وی به برگزاری جلسه هماهنگی با دستگاه‌های متولی و عضو ستاد مدیریت بحران استان گیلان، افزود: در صورت بارش برف و بحران احتمالی از همه امکانات اعم از دولتی و خصوصی برای مدیریت مناسب بهره‌مند خواهیم شد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری گیلان در ادامه با اشاره به آمادگی ۳۵۰ اکیپ راهداری و برف روبی، گفت: به همه فرمانداری‌ها ابلاغ شده تا از امکانات بخش خصوصی در زمان بروز بحران استفاده شود.

وی با بیان اینکه بر اساس شرح وظایفی که در حوزه مدیریت بحران برای دستگاه‌ها مشخص شده باید اقدام شود، اضافه کرد: در حوزه صنعت و معدن نیز از توان بخش خصوصی بهره‌مند خواهیم شد.

مرادی با تأکید بر ضرورت آمادگی کامل شهرداری‌های سراسر استان گیلان در هنگام بارش برف، گفت: برای اسکان اضطراری در راه ماندگان هماهنگی‌های لازم بین هلال احمر و سپاه قدس استان گیلان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در زمینه تأمین آب، برق، گاز و نفت شهروندان گیلانی در هنگام بروز بحران احتمالی در زمان بارش برف نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده است، ادامه داد: همه دستگاه‌های پای کار خواهند بود تا بهترین خدمات و کمترین آسیب در زمان بارش برف متوجه شهروندان شود.

Share