جعفرزاده ایمن‌آبادی مطرح کرد:

اصلاحات و اعتدال زودتر از سوت بازی، شکست را پذیرفته‌اند | از حرف‌های کودکانه پرهیز کنند

این فعال سیاسی اعتدالگرا یادآور شد: صحبت‌هایی که اصلاح طلبان، کارگزاران و اعتدالی‌ها خطاب به هم دیگر می‌گویند، اصلا در جامعه خریداری ندارد و هیچ کس از آن‌ها استقبال نمی‌کند. این جریانات باید از طرح موضوعاتی که مورد استقبال مردم نیست پرهیز کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از نامه نیوز، در روزهای اخیر انتقادهای تندی بین اصلاح طلبان و اعتدالی‌ها رد و بدل شده است. سعید حجاریان به حزب کارگزاران تاخت و حسین مرعشی سخنگوی کارگزاران نیز با کنایه‌های سیاسی پاسخ صریح و بی‌پرده‌ای به او داد. از طرفی صادق خرازی به طعنه دولت روحانی را اجاره‌ای خواند که با واکنش محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و قائم مقام حزب اعتدال و توسعه مواجه شد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درباره تنش‌های پیش آمده میان دو جریان اعتدال و اصلاحات گفت: متأسفانه ما در کشور حزب نداریم، محفل‌های جناحی هستند که نقش حزب را بازی می‌کنند. هر وقت به یک انتخاباتی نزدیک می‌شویم بداخلاقی‌ها عود می‌کند چون می‌خواهند فرافکنی کنند و زیر بار پاسخگویی نروند. در واقع هر کس می‌خواهد مسئولیت پاسخگویی را به دوش دیگری بیاندازد.

وی با بیان اینکه از این دست دگیری‌ها و تنش‌ها در ماه‌های آینده خواهیم داشت، افزود: در مجموع از رفتار این روزهای اصلاح طلبان، کارگزاران و اعتدالیون ناراحت هستم چون زودتر از آنکه سوت بازی بخورد شکست را پذیرفته اند. در صورتی که اگر بتوانند قدری اجماع بیشتری داشته باشند و همدیگر را تحمل کنند، قطعا معادلات صحنه رقابت عوض خواهد شد.

این فعال سیاسی اعتدالگرا یادآور شد: این صحبت‌هایی که اصلاح طلبان، کارگزاران و اعتدالی‌ها خطاب به هم دیگر می‌گویند، اصلا در جامعه خریداری ندارد و هیچ کس از آن‌ها استقبال نمی‌کند. این جریانات باید از طرح موضوعاتی که مورد استقبال مردم نیست پرهیز کنند.

وی افزود: اگر جناح رقیب به ویژه تمامیت خواهان در سال ۱۴۰۰ پیروز شوند ۸ سال اعتدالیون و اصلاح طلبان باید غم و غصه بخورند. کمتر از ۵ ماه زمان تا انتخابات ریاست جمهوری زمان باقی است، آن‌ها در این مدت باید سعه صدر بیشتری به خرج دهند، بیشتر یکدیگر را تحمل کنند و گذشت از خطاها بیشتر و وفاق‌شان عمیق‌تر شود، برد نامزد مورد حمایت اصلاحات، اعتدال و اصولگرای عاقل خیلی دور از دست رس نخواهد بود.

جعفرزاده با اشاره به عملکرد نامطلوب مجلس یازدهم تأکید کرد: این مجلس از هر حیث دارد نمره منفی در کارنامه‌اش ثبت می‌شود، بنابراین مردم اقبالی به نامزد مورد حمایت این تفکر نخواهند داشت. از طرفی اطلاع دارم که حاکمیت رفته به سمتی که خاطره تلخ مشارکت حداقلی انتخابات مجلس یازدهم در انتخابات سال ۱۴۰۰ تکرار نشود و سطح مشارکت‌پذیری رقابت پیش رو بالا رود.

این فعال سیاسی تأکید کرد: اگر جریان اعتدال و اصلاحات بتوانند میان خود اجماع ایجاد کنند و از حرف‌های کودکانه پرهیز کنند اتفاقات خوبی در انتخابات ۱۴۰۰ رقم خواهد خورد.

Share