محمد امین پور سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان فومن شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان در حکمی محمد امین پور، را به عنوان سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان فومن منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمد اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان در حکمی محمد امین پور، را به عنوان سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان فومن منصوب و از زحمات مهدی عفتی قدردانی کرد.

امین‌پور پیش از این مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان صومعه سرا بود و عفتی نیز به عنوان سرپرست امور اجرائی و ماشین آلات عمرانی بنیاد مسکن گیلان منصوب شده است.

اکبرزاده با تشریح فعالیت‌های بنیاد مسکن به ویژه در سطح روستاهای شهرستان فومن گفت: شهرستان فومن جزو پنج شهرستان فعال ساخت مسکن شهری در استان گیلان است که با تسهیلات کم بهره به ساخت مسکن شهری می‌پردازد و فومن با ساخت ۱۰۲ واحد پس از شهرستان رشت رتبه دوم استانی را دارد.

وی افزود: از مجموع ۱۳۰ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان برای ۱۲۹ روستا طرح هادی تهیه شد و شاخص برخورداری شهرستان از تهیه طرح هادی ۹۹ درصد است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به اجرای طرح هادی در ۶۱ روستای شهرستان گفت: در سه سال اخیر در ۲۱ روستای شهرستان ۶۳ کیلومتر آسفالت توسط بنیاد مسکن انجام شده که تمام این آسفالت‌ها با سهمیه قیر رایگان اجرا شده است.

اکبرزاده گفت: در اجرای قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی، صدور سند برای اماکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت در دستور کار بنیاد مسکن قرار گرفت از ابتدای تاسیس بنیاد مسکن در شهرستان فومن بیش از ۸۳۰۰ برگ سند روستایی و ۲۰۵ برگ سند شهری توسط بنیاد مسکن با مشارکت اداره ثبت اسناد صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان شاخص بهره مندی شهرستان فومن از تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی را ۸۳ درصد اعلام کرد و گفت: سهمیه شهرستان در طرح احداث مسکن محرومین ۱۸۵ واحد است.

Share