معاون استاندار گیلان تاکید کرد؛

سهامداران وسگیلا برای مدیریت یکپارچه سهام عدالت باید سجامی شوند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان تاکید کرد که برای مدیریت یکپارچه سهام عدالت، سجامی شدن سهامداران الزامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آرش فرزام صفت در جلسه هماهنگی تشکیل قانونی شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت که با حضور فراهانی مدیر برنامه ریزی شرکت مرکزی سهام عدالت برگزار شد، گفت: با شروع فرآیند آزادسازی سهام عدالت، ساز و کارهای اجرایی آزادسازی سهام، تصویب و ابلاغ شد.

وی افزود: دو روش آزادسازی مستقیم و غیر مستقیم برای سهام عدالت پیش بینی شده که در روش آزادسازی غیر مستقیم شرکتهای سرمایه‌گذاری استانی تشکیل، ثبت و وارد بورس شدند و حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از مردم استان روش غیر مستقیم را برگزیده اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان افزود: با توجه با خارج شدن تدریجی سهام از سیطره دولت وعدم دانش و مهارت و اطلاعات کافی درخصوص مجامع و شرکت در جلسات، برخی استانها خواستار تمهیدات بیشتر در این زمینه هستند.

فرزام صفت بیان داشت: در حال حاضر شرکت سرمایه‌گذاری استان با سرمایه نزدیک به ۱۵ هزار میلیارد تومان فعال و در بورس با نماد وسگیلا در حال فعالیت می‌باشد اما تاکنون کمتر از ۱۸ درصد از سهامداران عدالت گیلانی در سامانه سجام ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه تقریبا ۹۰۰ هزار نفر تاکنون موفق به ثبت نام سجام نشده اند، لازمه مدیریت یکپارچه سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را ثبت نام سهامداران در سامانه سجام دانست و گفت اولین مجمع استان گیلان در ۲۳ دی ماه برگزار می‌شود و سهامداران برای شرکت در مجامع که به صورت مجازی برگزار خواهد شد، ملزم به ثبت نام در سامانه سجام هستند.

فرزام صفت مهم‌ترین عامل تشویقی برای مشارکت مردم در این امر را اعتمادسازی مسئولان و ایجاد انگیزه اقتصادی دانست و خواستار رفع برخی از ابهامات در نحوه فعالیت شرکت سرمایه‌گذاری استان گیلان شد.

Share