در ۹۵۳ روستا طرح هادی اجرا شد | صدور پروانه ساختمانی برای ۹۵۲ واحد در طرح اقدام ملی

اکبرزاده گفت: با توجه به ابلاغ طرح اقدام ملی تاکنون برای ۹۵۲ واحد در شهرهای رشت – انزلی ماسال و تولم شهر پروانه ساختمانی اخذ گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمد اکبرزاده، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان به همراه معاونین و مسئول روابط عمومی با حضور در سالن جلسات دفتر مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا روحانی نژاد، نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این جلسه اکبرزاده با گرامیداشت نام و یاد امام راحل و شهدا بویژه سردار شهید سلیمانی و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری و گرامیداشت یاد و خاطره حضرت آیت اله رسولی محلاتی (ره) نماینده محترم ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گزارشی از وضعیت جغرافیایی و ویژگیهای جمعیتی استان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان ارائه نمود.

اکبرزاده گفت: طرح‌های هادی روستایی بعنوان سند توسعه و راهبردی هر روستا از جمله پروژه‌هایی محسوب میگردد که در راستای فراهم سازی زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی تهیه و اجرا می‌شوند و این برنامه یکی از برنامه‌های پایه توسعه و عمران روستاها و مبنایی برای اجرای اصولی سایر برنامه‌ها بویژه در زمینه کالبدی به شمار می‌رود.

وی افزود: از ۲۰۶۰ روستای بالای بیست خانوار تاکنون برای ۲۰۱۴ روستای طرح هادی تهیه گردید که شاخص برخورداری این طرح در استان ۹۸ درصد است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان در خصوص اجرای طرح هادی در روستای استان گفت: تاکنون در ۹۵۳ روستا طرح هادی اجرا گردید که شاخص برخورداری از مزایای این طرح در استان ۴۷ درصد است.

اکبرزاده گفت: به منظور صدور سند مالکیت املاک واقع در بافت مسکونی روستاها و شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف است به نمایندگی، از اهالی، نقشه تفکیکی وضع موجود را تهیه و به اداره ثبت اسناد و املاک ارسال نماید.

وی افزود: تاکنون در ۷۵۷ روستا و ۹ شهر زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت، اسناد مالکیت صادر گردید.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان افزود: طرح احداث ۲۰۰۰ مسکن محرومین با امضاء تفاهم نامه سه جانبه سازمان برنامه بودجه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری گیلان، از شهریور ماه سالجاری آغاز شده است.

وی گفت: تاکنون یک هزار و ۹۷۷ متقاضی مسکن محرومین موفق به عقد قرارداد دریافت تسهیلات شده اند.

اکبرزاده یادآور شد: تاکنون روند احداث این پروژه را طبق برنامه پیش برده‌ایم و تا پایان سالجاری این پروژه به بهره برداری خواهد رسید. تعداد ۲۰۸ مورد پی کنی، ۱۶۷ مورد اجرای فونداسیون، ۷۰ مورد اجرای ستون، ۴۷ مورد اجرای سقف، ۱۱ مورد دیوار کشی صورت گرفته است.

وی با بیان عملکرد حوزه امور مسکن شهری گفت: ۲۱ هزار و ۵۵۸ واحد مسکن مهر توسط بنیاد مسکن در شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر احداث شده که با توجه به ابلاغ طرح اقدام ملی تاکنون برای ۹۵۲ واحد در شهرهای رشت – انزلی ماسال و تولم شهر پروانه ساختمانی اخذ گردید.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا روحانی نژاد، نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این جلسه منابع انسانی را مهمترین سرمایه بنیاد مسکن دانسته و گفت: ایجاد انگیزه مهمترین عامل در همراهی کارکنان در خدمت به مردم است که در ذیل قانون و مقررات، همه عوامل برای ایجاد انگیزه خدمت در بین همکاران بکار گرفته شود.

وی با اشاره به چابکسازی سیستم اداری، گفت: ارتقاء بهره وری و پیشبرد امور مهم است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خدمت به مردم را با استفاده از همه ظرفیت‌ها سرلوحه ارائه خدمات بنیاد مسکن برشمرد و گفت: حفظ سرمایه‌های بنیاد اولویت اول و ارتقا این سرمایه‌های در گام دوم می‌باشد.

روحانی نژاد با اشاره به عملکرد حوزه معاونت مسکن شهری گفت: در اجرای این پروژه‌ها مسائل و پیوستهای اجتماعی مدنظر قرار گیرد.

وی با تاکید بر اجرای پروژه‌های عمران روستایی گفت: خدمات بنیاد مسکن نمادسازی شود تا خدمات و حضور بنیاد در روستاها به ماندگار بماند.

این مسئول با اشاره به حکم مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، گفت: خدمات بنیاد مسکن پایه‌های نظام و ولایت فقیه را تقویت می‌کند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن با اشاره به مسکن محرومین تاکید کرد: رسیدگی به محرومین، اقشار کم درآمد و جوانان مهمترین اصل کار قرار گیرد.

وی گفت: روحیه جهادی و ایثار باید در بنیاد مسکن حفظ شود و کلیه فعالیتهای بنیاد بصورت جهادی دنبال شود.

در پایان نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای مجموعه همکاران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آرزوی سلامتی و موفقیت نمود.

Share