طی تذکری در صحن:

انتقاد دلخوش از آذری جهرمی درباره پخش بازی پرسپولیس|قیر رایگان را تبدیل به جیگر زلیخا کرده اند

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از واکنش وزیر ارتباطات به پخش بازی تیم فوتبال پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خانه ملت، سیدکاظم دلخوش اباتری در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۳ دی ماه) مجلس شورای اسلامی، طی تذکری گفت: روز ۲۹ آذر در شرایطی کشور و رسانه های داخلی به دلیل تحریم های ناجوانمردانه در یک بازی سیاسی از سوی کنفدراسیون آسیا مورد تحریم قرار گرفته بود تا پازل محرومیت بازیکن پرسپولیس را کامل کنند، متاسفانه شاهد هجوم به رسانه های داخلی که جبهه ای را علیه تحریم  تشکیل داده بودند، بودیم.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رسانه های داخلی در تلاش بودند تا مخاطبان فوتبال دوست را بدون هیچ دغدغه ای به تماشای بازی فینال بازیکنان آسیا بنشانند اما با بی توجهی که در تقویت رسانه های اینترنتی داخلی به عنوان یکی از ارکان شبکه ملی ارتباطات توسط وزارت ارتباطات و فناوری صورت گرفته بود، موجب شد این وزارتخانه در حد یک تبلیغاتچی پلتفرم های خارجی تنزل پیدا کند.

وی تاکید کرد: متاسفانه این موضوع موجب ضربه ای به وحدت شد در صورتی که ما باید از اتحاد رسانه های داخلی و بازیکنان فوتبال به ویژه پرسپولیس حمایت کنیم، مردم می توانستند بر روی اینترنت داخلی و با استفاده از پلتفرم های بومی به تماشای مسابقه بپردازند اما این حق الناس نادیده گرفته شده و خواهشمندم هیات رئیسه مجلس و وزارت ارتباطات در این مورد پیگیری لازم را انجام دهد.

دلخوش در تذکر دیگر با اشاره به تصویب تامین قیر رایگان در مجلس، گفت: ما در این مصوبه ۵ هزار میلیارد تومان برای تامین قیر در نظر گرفته بودیم اما اکنون قیر ۴ میلیون تومانی تبدیل به ۷ میلیون تومان شده است و یک میلیون تن قیر را تبدیل به جیگر زلیخا کرده اند و حتی مبلغی را که مجلس برای این موضوع در نظر گرفته بود با توجه به افزایش قیمت قیر دیگر جوابگوی استان ها نیست.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: موضوع تامین قیر حتی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ نیز ذکر نشده و باید این موضوع مدنظر نمایندگان مجلس قرار گیرد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: کمیسیون برنامه و بودجه موضوع تامین قیر رایگان را بررسی کرده و دیوان محاسبات هم گزارش آن را ارائه کند.

بازی تیم‌های پرسپولیس و اولسان هیوندای کره جنوبی در چارچوب بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا شنبه ۲۹ آذر ۹۹ برگزار شد که همان روز محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اینستاگرام نوشت: هر وقت مسابقه فوتبال مهمی برگزار می‌شد، ترافیک بین‌الملل اینترنت ایران به نصف زمان عادی می‌رسید و ترافیک داخلی ایران تقریبا دو برابر می‌شد. لنز، فیلیمو، آنتن، تیوا، نماوا، روبیکا و… به خوبی پاسخگوی نیازم مردم بوده و هستند. می‌شد امروز هم پلتفرم‌های ایرانی رکورد بزنند، اما برعکس و به دلیل برخی تنگ‌نظری‌ها که می‌دانید، ساعات دشواری به لحاظ ترافیکی برای شبکه اینترنتی کشور پیش رو خواهیم داشت. ما تلاش‌مان را به کار می‌گیریم تا با اهمیت دادن به انتخاب شما، همراهتان باشیم اما تقاضای ما از شما این است برای این‌که همه بتوانند از انتخابشان بهره‌مند شوند، در زمان برگزاری فوتبال استفاده پرحجم مثل بعضی دانلودها از اینترنت را متوقف کنیم تا گزارش فوتبال به‌خوبی دیده شود. تصور می‌کنیم رکوردهای جهانی نرم‌افزاری در پخش زنده، امروز شکسته خواهد شد و البته کار دشواری هم پیش‌روی نرم‌افزار میزبان خواهد بود.

Share