رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد؛

​نیروهای شرکتی و پیمانی پرستاری گیلان جذب می شوند

​سالاری از جذب نیروی شرکتی و پیمانی پرستاری و سایر رشته‌ها در دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد و گفت: گیلان از لحاظ بسیاری از شاخص‌های بهداشتی و درمانی از میانگین کشوری عقب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، «ارسلان سالاری» با بیان اینکه گیلان از لحاظ بسیاری از شاخص‌های بهداشتی، درمانی و تجهیزات زیرساختی از میانگین کشوری عقب است اظهار داشت: کمبودهای بیمارستان فومن با مشارکت و سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد تومانی ارتش برطرف می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تامین زیرساخت‌های کافی در حوزه بهداشت و درمان برای تحقق سلامت عمومی و پایدار در جامعه را لازم و ضروری خواند و عنوان کرد: این امکانات باید در تمام نقاط گیلان وجود داشته باشد تا مردم بتوانند در هر نقطه‌ای و با هر شرایطی به خدمات بهداشتی و درمانی دسترسی آسان داشته باشند.

سالاری فعالیت ۳۰ ساله دانشگاه علوم پزشکی گیلان در بخش آموزشی، بهداشتی و درمانی را هم متذکر شد و تصریح کرد: گیلان از لحاظ بسیاری از شاخص‌های بهداشتی، درمانی و تجهیزات زیرساختی از میانگین کشوری عقب است.

وی نبود فضای فیزیکی و تجهیزات را یکی از ضعف‌ها و عقب‌ماندگی‌های گیلان در حوزه بهداشت و درمان خواند و افزود: قدمت بیمارستان رازی و پورسینای رشت بیش از ۵۰ است از طرفی بسیاری از پروژه‌های دانشگاه نیمه کاره رها شده بودند که برای تکمیل آن‌ها با  پیمانکاران مربوطه قرارداد منعقد کردیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه علاوه بر این‌ها بسیاری از پروژه‌های بهداشتی استان هنوز شروع نشده‌اند تصریح کرد: به علت مواجهه با بحران کرونا در یکسال اخیر سعی کردیم از تمام ظرفیت‌ها اعم از سازمان برنامه و بودجه، وزارت بهداشت و حتی قرارگاه خاتم و ارتش در جهت تامین امکانات بهداشتی و درمانی گیلان استفاده کنیم.

سالاری از ورود ۶ دستگاه سی‌تی اسکن به گیلان خبر داد و با بیان اینکه به زودی چهار دستگاه دیگر هم وارد استان می‌شود ابراز داشت: ۱۴دستگاه اکسیژن‌ساز هم خریداری شده است تا به همراه تخت‌های ویژه به بیمارستان‌هایی که در استان فاقد این دستگاه هستند، تحویل داده شود.

وی نظارت مستمر بر نحوه فعالیت مراکز درمانی خصوصی و دولتی استان گیلان را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: طبق قانون مراکز دولتی و خصوصی باید ابتدا مریض و بیمار را پذیرش کنند و سپس بحث‌های مالی این کار مطرح شود از طرفی تیم‌های بازرسی در این موارد نظارت خوبی بر مراکز درمانی دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از جذب یکصد پزشک در ۲ سال اخیر سخن گفت و با تاکید بر اینکه این استان از جمله مراکز اولیه درگیر با کرونا در کشور بوده است عنوان کرد: از زمان شیوع کرونا تاکنون بیش از هزار نفر از پرسنل حوزه بهداشت و درمان گیلان بیمار و حدود ۲۵۰نفر از آنان هم در مراکز درمانی استان بستری شدند.

سالاری با اشاره به اینکه جذب شرکتی و پیمانی نیروی پرستاری و سایر رشته‌ها در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برنامه‌ریزی شده است یادآور شد: آزمونی هم در آینده برگزار و به موجب آن یکصد نفر در حوزه بهداشت و درمان جذب می‌شوند.

وی در مورد جذب ۳۰ هزار نفری که مجوز آن هم از سازمان برنامه و بودجه گرفته شده است را هم  مطالبی بیان داشت و عنوان کرد: در بحث جذب نیروی انسانی به صورت حجمی هم متاسفانه حق بیمه و سنوات خدمت این افراد توسط شرکت‌ها پرداخت نمی‌شود و امیدواریم این جذب نیروهای حجمی در تمام شرکت‌ها برچیده شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اختصاص ۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی بیمارستان فومن را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم با نصب دستگاه‌های سی‌تی اسکن در بیمارستان فومن اندکی از مشکلات مردم و بیماران مراجعه کننده به این مرکز درمانی حل و فصل شود.

Share