کمبود ۶۰ تنی مرغ مصرفی در گیلان | جهاد کشاورزی باید ۲۲۰ تن مرغ تامین می‌کرد

رئیس سازمان صمت گیلان عمده‌ترین مشکل در کمبود مرغ گیلان را عدم تأمین مناسب برشمرد و گفت: متأسفانه جهاد کشاورزی میزان ۲۲۰ تن مرغ مصرفی در استان را به مراکز توزیع تحویل نداده و با کمبود ۶۰ تنی در این خصوص مواجه هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا فرهاد دلق‌پوش با اشاره به اقدام سازمان صمت در خصوص مقابله با خروج غیرمجاز مرغ از استان گیلان اظهار کرد: هر هفته جلسه ستاد تنظیم بازار در استان و یک روز در میان جلسه فرعی کارگروه برگزار و وضعیت بازار به‌طور دقیق رصد می‌شود.

وی از تکلیف کارگروه ستاد تنظیم بازار به جهاد کشاورزی در خصوص نظارت بر توزیع مرغ خبر داد و افزود: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار استان گیلان، جهاد کشاورزی باید میزان ۲۲۰ تن مرغ مصرفی در استان را بر اساس سرانه مصرفی از طریق کشتارگاه‌ها و تولیدکنندگان به شهرستان‌ها ارسال کند.

دبیر ستاد تنظیم بازار استان گیلان با اذعان به اینکه قیمت مرغ در گیلان کمتر از دیگر استان‌های کشور است، تصریح کرد: متأسفانه جهاد کشاورزی میزان ۲۲۰ تن مرغ مصرفی در استان را به مراکز توزیع تحویل نداده و امروز که آمار تحویل مرغ از دیگر روزها بیشتر بوده تنها ۱۶۲ تن مرغ تحویل و با کمبود ۶۰ تنی در این خصوص مواجه هستیم.

رئیس سازمان صمت گیلان بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته ۷۰۰ تن مرغ منجمد به استان وارد که ۳۵۰ تن آن توزیع و مابقی طی روزهای آینده در بازار توزیع می‌شود‌.

Share