کارگر افغانی عامل قتل عام خانواده تویسرکانی

کارگر افغانستانی که ۵ عضو یک خانواده تویسرکانی را به قتل رسانده بود در حالی دستگیر شد که تلاش برای دستگیری همدست وی ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به نقل از روزنامه «ایران»، ماجرای ناپدید شدن اعضای این خانواده روز چهارشنبه در تماس با پلیس فاش شد. پسر بزرگ خانواده که متأهل بوده و به شیراز سفر کرده بود، صبح ۲۵ آذر با خواهرش فرزانه صحبت کرد و وی گفت که همراه پدر و مادر و دو برادرش به گاوداری‌شان که در حوالی روستای مرادآباد تویسرکان بود، رفته‌اند. اما ساعتی بعد وقتی محمد دوباره با خواهرش تماس گرفت او دیگر جواب نداد. این تماس‌های بی‌پاسخ با اعضای خانواده تا غروب ادامه پیدا کرد و وی که نگران خانواده‌اش شده بود این بار با پسرعموی پدرش و خاله خود تماس گرفت و از آنها خواست تا به گاوداری بروند و از خانواده‌اش خبری بگیرند.

رد خون در گاوداری

حوالی غروب بود که پسرخاله‌اش با وی تماس گرفت و ماجرای هولناکی را برایش افشا کرد. ماجرای یک قتل عام فجیع و خانوادگی.

مرد جوان که برای بررسی ماجرا به گاوداری رفته بود با مشاهده خودروی این خانواده مطمئن شد که آنها آنجا بوده‌اند اما هرچه آنها را صدا کرد جوابی نشنید تا اینکه با ورود به گاوداری و مشاهده آثار خون روی زمین و در و دیوار وحشت زده با پلیس تماس گرفت. دقایقی بعد مأموران پلیس در جست و جوی مزرعه و گاوداری نخست با جسد خونین فرزانه ۳۰ ساله در چند متری مزرعه رو‌به‌رو شدند و دقایقی بعد نیز جسد علیرضا، پدر خانواده کشف شد. این در حالی بود که از مادر و دو پسرش خبری نبود.

با حضور تیم جنایی در محل حادثه و جست و جوی نقطه به نقطه محل، مأموران به چاهی عمیق و متروکه رسیدند که احتمال می‌رفت اجساد سه عضو دیگر خانواده در آن باشد. بدین ترتیب با حضور امدادگران آتش‌نشانی، اورژانس و هلال احمر عملیات برای بررسی این موضوع آغاز شد و سرانجام دو روز پس از کشف اجساد پدر و دختر، مأموران موفق شدند اجساد مادر خانواده و دو پسرش را نیز از عمق چاه ۷۰ متری بیرون بکشند.

فرار کارگران گاوداری

در حالی که خبر این قتل عام خانوادگی به بازپرس جنایی اعلام شده بود دستور تحقیق از همسایه‌های گاوداری صادر شد. در ادامه تحقیقات مشخص شد دو کارگر افغانستانی برای این خانواده کار می‌کردند اما با توجه به اینکه ردی از آنها به دست نیامد، این فرضیه مطرح شد که جنایت از سوی آنها رخ داده باشد. بنابراین دستور شناسایی و دستگیری این دو کارگر صادر شد.

دستگیری قاتل

در حالی که شناسایی آنها به دلیل نداشتن مدارک هویتی و مجوز اقامت در کشور کار سختی بود اما کارآگاهان پلیس آگاهی استان همدان سرانجام موفق شدند شامگاه جمعه یکی از این افراد را در یکی از استان‌های کشور دستگیر کنند. وی بلافاصله پس از دستگیری به قتل اعضای خانواده محمد ظاهری با همدستی هم ولایتی‌اش اعتراف کرد.

بدین‌ترتیب تلاش برای دستگیری همدست وی ادامه داشته و متهم اصلی نیز برای کشف انگیزه‌اش از این جنایت به پلیس تویسرکان تحویل داده شد.

اظهارات تنها بازمانده خانواده

محمد پسر بزرگ خانواده که از شنیدن خبر قتل عام خانواده‌اش به دست کارگر افغانستانی شوکه شده بود، گفت: نمی‌دانم انگیزه وی از این جنایت چه بوده است. پدر و مادر من همیشه با او رفتار خوبی داشتند. پدرم معلم بازنشسته بود و بیشتر وقتش را به باغداری و گاوداری اختصاص داده بود. هنوز اعترافات متهم را نشنیده‌ام اما خیلی دلم می‌خواهد بدانم چرا دست به این جنایت زده است.

Share