وزارت خارجه ترکیه سفیر ایران را فراخواند!

وزارت امورخارجه ترکیه در واکنش به موضع گیری ایران در مورد اظهارات اخیر اردوغان در باکو، محمد فرازمند سفیر ایران در ترکیه را فراخواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، خبرگزاری آناتولی اعلام کرد که وزارت خارجه ترکیه محمد فرازمند، سفیر ایران در آنکارا را فراخواند.

در این خبر آمد است؛ سفیر ایران در ترکیه به وزارت امور خارجه این کشور احضار و مراتب اعتراض آنکارا به ادعاهای بی ‌پایه و اساس ایران درباره، رجب طیب اردوغان، رئیس‌ جمهور ترکیه ابلاغ شد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز پنجشنبه در جشن پیروزی جنگ قره‌باغ در باکو، شعری در رابطه با “رود ارس” خواند که در آن شعر مردم خطه آذربایجان ایران خطاب قرار می گیرند. این شعر که به زبان ترکی است یکی از نمادهای جدایی طلبی پان ترکیست‌ها است.

این اظهارات  مداخله جویانه در روز جمعه با واکنش شدید مقامات جمهوری اسلامی ایران از جمله محمد جواد ظریف روبرو شد و در ادامه ایران در اعتراض به سخنان اردوغان، سفیر ترکیه در تهران را به وزارت خارجه احضار کرد و اعتراض خود به این سخنان را  به صورت رسمی به دولت ترکیه ابلاغ کرد.

در واکنش به این تحولات، خبرگزاری آناتولی ترکیه خبر داد که  روز جمعه وزارت خارجه ترکیه نیز محمد فرازمند سفیر ایران در ترکیه را فراخوانده است.

Share