جریمه برای ۴۵۷دستگاه خودروی متخلف | ۵۱ واحد صنفی متخلف پلمب شدند

فرمانده انتظامی استان با اشاره به کنترل تردد خودروها در محورهای ورودی و خروجی گیلان گفت: ۴۵۷ دستگاه خودروی متخلف به علت عدم رعایت قوانین وضع شده جریمه شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سردار “عزیزاله ملکی” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح اقدامات پلیس در اجرای طرح کنترل ترددها در محورهای مواصلاتی و همچنین برخورد با صنوف متخلف گفت: نیروی انتظامی در بحث کرونا با وجود خدمات گسترده‌ای که در حوزه‌های امنیتی، اجتماعی، فرهنگی و غیره به مردم ارائه می‌دهد از جمله مجموعه‌هایی است که بعد از کادر درمانی بیشترین خدمات را طی این ایام به مردم ارائه داده است.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در ایام بروز و شیوع کرونا، امنیت و انتظام بخشی به بیمارستان‌ها نیز از جمله وظایف نیروی انتظامی است افزود: ارائه خدمات انتظامی در بخش‌های مختلف در این ایام دچار وقفه نشده و در کنار خدمات مضاعف در شرایط شیوع کرونا، خدمت‌رسانی به مردم اولویت نیروی انتظامی است.
سردار ملکی اولویت نیروی انتظامی را امنیت جامعه خواند و خاطرنشان کرد: زمانی می‌توانیم اعلام کنیم امنیتمان مطلوب است که مردم رضایت داشته باشند.
وی در ادامه با بیان اینکه پلیس در راستای اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا از ورود پلاک‌های غیربومی به گیلان جلوگیری می‌کند، گفت: صنوفی که قوانین تعیین شده محدودیت‌های کرونایی را رعایت نکنند، پلمب می‌شوند.
این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: از اول اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا از یکم آذرماه سال جاری، ۵۱ واحد صنفی متخلف در استان پلمب و برای ۵۳۷ واحد صنفی متخلف که شیونامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند نیز اخطار پلمب صادر شد.
فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به کنترل تردد خودروها در ۲۰ نقطه در قالب طرح‌های استقراری و همچنین در معابر شهری افزود: اکثریت شهروندان در زمینه عدم تردد به مناطق قرمز همکاری لازم را با پلیس دارند و با آن دسته از رانندگانی که به قوانین و تذکرات ماموران انتظامی بی‌توجهی کنند، برخورد خواهد شد.
وی با بیان اینکه از ابتدای شروع این طرح و با مشخص شدن شهرهای قرمز نارنجی و زرد، ۹۷ دستگاه خودروی متخلف به علت عدم رعایت قوانین وضع شده با جریمه یک میلیون تومانی و ۳۶۰ دستگاه خودروی متخلف نیز با جریمه ۵۰۰ هزار تومانی در محورهای ورودی و خروجی و همچنین معابر شهری اعمال قانون شدند بیان داشت: با تذکر به ۳ هزار و ۱۰۲ دستگاه خودروی متخلف از ورود ۵ هزار و ۸۸۳ دستگاه خودرو به استان ممانعت به عمل آمد.
سردار ملکی با بیان اینکه شهروندانی که ساکن استان بوده و پلاک خودرو آنها غیربومی است، می‌توانند از طریق فرمانداری‌ها مجوز‌های لازم جهت تردد بین شهری را اخذ کنند تصریح کرد: تردد خودروها از ساعت ۲۱۰۰ الی ۰۴۰۰ صبح در شهرهای قرمز کرونایی گیلان ممنوع بوده و ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی با متخلفان برخورد می‌کنند.
فرمانده انتظامی استان گیلان در پایان ضمن قدردانی از همکاری بسیار خوب شهروندان در رعایت قوانین و مقررات گفت: پلیس با معدود هنجارشکنانی که بخواهند امنیت روانی مردم را به خطر بیاندازند، برخورد خواهد کرد.

Share