مدیر پزشکی انتقال خون گیلان اعلام کرد:

نیاز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی گیلان به همه گروه‌های خونی

مدیر پزشکی انتقال خون گیلان از نیاز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان به همه گروه های خونی خبر داد و از نیکوکاران خواست با اهدای خون به کمک بیماران نیازمند بشتابند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا گیتی ایزدی‌پور، مدیر پزشکی انتقال خون گیلان به دلیل نیاز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان اشاره کرد و از نیکوکاران خواست با اهدای خون به کمک بیماران نیازمند بشتابند.

او افزود: با اشاره به اینکه به علت زمان کوتاه نگهداری خون و پلاکت نیازمند به روز کردن بانک خون در هر ۵ یا ۷ روز هستیم، افزود: گیلان به اهدای پلاکت با تمام گروه‌های خونی مثبت شامل A، B، AB و O مثبت نیاز دارد.

مدیر پزشکی انتقال خون گیلان گفت: با توجه به اینکه نیاز به خون و فرآورده‌های خونی همیشگی است از اهدا کنندگان همه گروه‌های خونی به خصوص گروه خونی A و B مثبت در گیلان نیاز فوری داریم.

ایزدی‌پور افزود: اهداکنندگان خون برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اهدای خون می‌توانند در ساعات اداری با شماره تلفن ۳۳۳۳۲۶۷۰ – ۰۱۳ و نیز با شماره ۳۳۳۲۶۰۰۶ – ۰۱۳ تماس بگیرند و برای نوبت دهی اینترنتی اهدای خون نیز به آدرس www.nobatdehi.ibto.ir مراجعه کنند.

مدیر پزشکی انتقال خون گیلان به بیان اینکه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی برای مراحل اهدای خون به دقت و درستی انجام می‌شود، گفت: اهدا کنندگان می‌توانند با اطمینان خاطر با اهدای خون خود، بیماران را از مرگ نجات دهند.

ایزدی‌پور تصریح کرد: گیلان به علت گردشگرپذیر بودن و تصادفات، آمار بالای جراحی‌های قلب و عروق، تعداد زیاد بیماران هموفیلی، تالاسمی و فاویسمی جزو استان‌های اول کشور به لحاظ مصرف فرآورده‌های خونی است.

Share