زیباسازی منظر و سیمای شهری در اجرای طرح اقدام ملی مسکن مورد توجه باشد

استاندار گیلان با تاکید به دستگاه های متولی برای انجام همکاری در صدور مجوزهای اجرای طرح اقدام ملی مسکن گفت: لازم است زیباسازی منظر و سیمای شهری در این طرح مورد توجه باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، ارسلان زارع ظهر امروز (پنجشنبه) پس از برگزاری مراسم افتتاح و کلنگ زنی طرح اقدام ملی مسکن که بصورت همزمان در سراسر کشور و با حضور رییس جمهوری از طریق ارتباط تصویری انجام شد؛ اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسکن یکی از برنامه های خوب دولت تدبیر و امید است که در گیلان امروز اولین واگذاری اسناد زمین های مورد نیاز اجرای پروژه به آن دسته از متقاضیانی که تمایل به ساخت و ساز مستقیم دارند، صورت گرفت.

وی ادامه داد: از روزهای ابتدایی تبیین طرح اقدام ملی مسکن، در استان نیز برنامه ریزی های خوبی برای اجرا انجام شده است.

استاندار گیلان به تلاش های صورت گرفته ازسوی دستگاه های اجرایی متولی اشاره و اضافه کرد: در اجرای تعهدات اجرای این طرح، توجه به زمان بندی های تعیین شده اهمیت دارد.

دکتر زارع تاکید کرد که با استمرار تلاش ها، از استان های پیشتاز کشور در اتمام طرح اقدام ملی مسکن و تحویل ۱۳ هزار واحد مسکونی به متقاضیان باشیم.

 استاندار گیلان با تاکید بر لزوم همکاری همه دستگاه های اجرایی جهت تسریع در اجرای پروژه مذکور گفت: به شهرداران سراسر استان تاکید می‌کنم در صدور مجوز و پروانه ساخت و پایان کار و نیز صدور مجوزهای اجرای پروژه های زیرساخت، همکاری لازم را داشته باشند.

 دکتر زارع بر لزوم انطباق طراحی ساختمان های طرح اقدام ملی مسکن متناسب با اقلیم و معماری بومی استان تاکید کرد و افزود: در اجرای این طرح باید زیباسازی منظر و سیمای شهری مورد توجه قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان از تلاشگرانی که در اعتلا و توسعه استان نقش آفرینی می کنند، تقدیر و اظهار امیدواری کرد که با تلاش و هم افزایی بخش های دولتی و خصوصی شاهد اجرای بخش اعظمی از اجرای پروژه اقدام ملی مسکن گیلان در سالجاری و سال آینده باشیم.

Share