ادامه درگیری‌ها میان دو کشور؛

جمهوری آذربایجان بار دیگر ارمنستان را به حمله موشکی به مناطق مسکونی متهم کرد

جمهوری آذربایجان بار دیگر ارتش ارمنستان را به حمله موشکی جدید به برخی مناطق مسکونی این کشور در خارج از منطقه مورد مناقشه «قره باغ»، متهم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، «حکمت حاجی اف» دستیار رییس جمهوری آذربایجان در صفحه توییتری خود نوشت: صبح امروز (پنجشنبه) چند موشک زمین به زمین از ارمنستان به خاک جمهوری آذربایجان شلیک شده است.

حاجی اف با اشاره به این که موشک‌ها در نزدیکی شهرهای «قافان» و «جرموک» ارمنستان به خاک جمهوری آذربایجان شلیک شده است.

وی افزود: این نوع موشک‌ها از همان نوعی بود که «صدام حسین» علیه شهرهای ایران نیز استفاده شده است و چنین به نظر می‌رسد ارمنستان به مسوولیت خود در این خصوص آگاهی ندارد.

به گزارش وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، صبح امروز از خاک ارمنستان ۳ موشک عملیاتی و تاکتیکی به اراضی شهرستان «سیه زن» در ۹۸ کیلومتری شمال شرقی باکو، دو موشک به شهرستان «قبله» در ۱۸۱ کیلومتری شمال غرب پایتخت جمهوری آذربایجان و یک موشک نیز به اراضی شهرستان «کوردمیر» در ۱۴۴ کیلومتری جنوب غرب باکو شلیک شده است.

در این گزارش به تلفات و خسارات احتمالی این حملات موشکی اشاره‌ای نشده است.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان همچنین در باره ادامه درگیری‌ها دیروز و بامداد امروز میان نیروهای این کشور و ارمنستان در محورهای «آقدره – آقدام»، «فضولی – جبرایل» و «زنگیلان – قوبادلی» در منطقه مورد مناقشه قره باغ خبر داد.

درگیری‌های نظامی میان نیروهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان از ششم مهر ماه در منطقه مورد مناقشه قره باغ آغاز شده است.

Share