استاندار گیلان: اجرای شایسته طرح جامع توسعه فرودگاه رشت مورد انتظار است

محسن میرحسینی به عنوان مدیرکل جدید فرودگاه سردارجنگل رشت معرفی شد

استاندار گیلان در دیدار مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور گفت: اجرای شایسته طرح جامع توسعه فرودگاه رشت مورد انتظار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، ارسلان زارع صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه سردارجنگل رشت را یکی از فرودگاه های برتر کشور از نظر برخورداری از شاخص های مختلف و استانداردهای لازم ذکر و اظهار کرد: در سال گذشته پروژه های موثری در فرودگاه رشت به افتتاح رسید که انتظار می رود در ادامه روند توسعه ای با حمایت مسئولان ملی و همکاری مدیران استانی، شاهد تطویل و توسعه باند و تحول در پایانه ها باشیم.

وی با بیان اینکه تحولات صورت گرفته در فرودگاه رشت منجر به انجام پروازها در شرایط مختلف جوی با کمترین تأخیر شده ، گفت: با توجه به اقلیم آب و هوایی گیلان و گردشگرپذیربودن این استان نیازمند توجه بیشتر به این مجموعه به ویژه در اجرای شایسته طرح جامع فرودگاه رشت در آینده ای نزدیک هستیم.

نماینده عالی دولت در گیلان تغییر در وضعیت پایانه ها را در مسیر راه اندازی پروازهای خارجی با پایان یافتن شیوع ویروس کرونا، اقدامی ضروری دانست و افزود: ایجاد پایه (بیس) پروازی در فرودگاه سردارجنگل رشت برای انجام پرواز روزانه صبح و عصر میان رشت و تهران باتوجه به ظرفیت های موجود و انتظار بحق مردم، گام موثری در کاهش ترافیک و تسریع در انجام امور روزانه گیلانیان در پایتخت بوده که برای تحقق این امر تلاش های خوبی صورت گرفته است.

در ادامه این دیدار رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیز با قدردانی از نگاه حمایتی استاندار گیلان در اجرای پروژه های توسعه ای فرودگاه رشت گفت: فرودگاه سردارجنگل به عنوان یکی از ۵۳ مجموعه تحت مدیریت شرکت فرودگاه ها، از لحاظ زیرساخت های هوانوردی، خطوط پروازی و پایانه ای جزء کامل‌ترین فرودگاه های کشور محسوب می شود.

سیاوش امیر مکری با اشاره به اینکه در اجرای پروژه های توسعه ای و تحقق طرح جامع فرودگاه رشت اقداماتی باقی مانده که نیازمند حمایت مسئولان ملی و استانی هستیم، افزود: خوشبختانه فرودگاه رشت مقاصد پروازی متنوع است و شرکت های هواپیمایی خوب و معتبری در این استان فعال هستند که امیدواریم با انجام روند توسعه شاهد افزایش پذیرش پروازها باشیم.

وی اصلاح وضعیت ظاهری پایانه قدیم فرودگاه رشت، توسعه اراضی و تلاش برای اجرای طرح جامع مصوب را جزء تکالیف مدیریت جدید مجموعه فرودگاه سردارجنگل رشت عنوان و اضافه کرد: پایانه فعلی این فرودگاه قابلیت افزایش ظرفیت و پذیرش همزمان دو پرواز را داراست که تحقق این موضوع طی کوتاه مدت در دستورکار قرار دارد.

در پایان این دیدار با قدردانی از تلاش های غلامرضا کریم آقایی در دوران تصدی مدیرکلی فرودگاه سردارجنگل رشت، محسن میرحسینی به عنوان مدیرکل جدید این مجموعه معرفی شد.

Share