همه مادران باردار واکسن آنفلوآنزا دریافت می‌کنند| تعطیلی اماکنی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان رعایت پروتکل های بهداشتی را بر حفظ سلامتی مردم مهم دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست ویدیو کنفرانس عصر امروز با بیان اینکه کادر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی گیلان به عنوان بازرسان و ناظران بهداشتی، می‌توانند اماکنی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند تعطیل نمایند، گفت؛ رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم نقش مهمی بر سلامت آن‌ها دارد.

دکتر آبتین حیدر زاده در ادامه بر مدیریت توزیع واکسن آنفلوانزا تاکید کرد و افزود؛ از لحاظ بعد روانی و نیاز برخی گروه‌ها به واکسن، باید پاسخگوی مردم باشیم و نظارت دقیق بر توزیع و تلقیح واکسن‌ها را، اعمال کنیم.

وی با اشاره به اقدامات جدی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص اعمال سختگیرانه‌عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اظهار داشت: در این راستا یکی از اقدامات، تقویت نظارت‌های مردمی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی است و انتظار می‌رود مردم چنانچه با مواردعدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی مواجه شدند به نزدیکترین مرکز بهداشتی درمانی و یا از طریق شماره تلفن ۱۹۰ (رسیدگی به تخلفات بهداشتی) مراتب را اطلاع دهند.

دکتر حیدر زاده در پایان با اشاره به ازدحام مردم در اماکن عمومی وعدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی آن‌ها، تصریح کرد: کادر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی گیلان به عنوان ناظران بهداشتی در سطح استان حضور دارند و با متخلفان بهداشتی به طور قانونی برخورد می‌نمایند.

همه مادران باردار واکسن آنفلوآنزا دریافت می‌کنند

معاون بهداشتی دانشگاه با تاکید بر واکسیناسیون مادران باردار اظهار داشت: همه تلاش خود را برای تامین واکسن آنفلوآنزا انجام می‌دهیم تا گروه‌های آسیب‌پذیر به ویژه مادران باردار، برای آنفلوانزا واکسینه شوند.

دکتر حیدرزاده در خاتمه با اشاره به نحوه مدیریت توزیع واکسن آنفلوازا در بین مادران باردار استان تصریح کرد: هرتعداد از مادران باردار در سطح استان، واکسن آنفلوانزا را به صورت رایگان دریافت می‌کنند و در این خصوص، کمبودی نداریم.

لازم به ذکر است: نشست ویدیو کنفرانس تحت عنوان «واکسیناسیون آنفلوانزا و نظارت بر رعایت دستورالعمل‌ها ی بهداشتی» با حضور دکتر آبتین حیدرزاده – معاون بهداشتی دانشگاه و جمعی از مسوولان معاونت بهداشتی دانشگاه با مدیران شبکه بهداشت و درمان شهرستان‌های استان عصردوشنبه، ۲۸ مهر ماه سالجاری در سالن کنفرانس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

Share