کمتر از ۳۰۰  نفر مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در مراکز درمانی گیلان بستری هستند

هشدار علوم پزشکی گیلان از شیوع موج سوم کرونا ویروس

حیدرزاده با بیان اینکه موج سوم کرونا ویروس از دیگر موج ها خطرناک تر است گفت: اگر مردم هشدارها را جدی نگیرند و پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند شاهد افزایش بیماری و فوتی در استان خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آبتین حیدرزاده  از آغاز موج سوم در برخی از استان های کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر سیر بیماری کرونا ویروس در گیلان نزولی است.‌

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر کمتر از ۳۰۰  نفر مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در مراکز درمانی گیلان بستری هستند افزود: خوشبختانه با رعایت پروتکل های بهداشتی در گیلان شاهد کاهش این بیماری در استان هستیم.

وی اذعان کرد: موج سوم بیماری از دیگر موج ها خطرناک تر است لذا از هموطنان و همشهری‌های گیلانی خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی با جدیت بیشتر هستیم.

حیدرزاده با تاکید بر اینکه بی توجهی به اصول بهداشتی موجب افزایش بیماری در استان می شود خاطرنشان ساخت: در حال حاضر ۸۰ درصد مردم گیلان پروتکل‌های بهداشتی از جمله ماسک، ضدعفونی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ورود مسافر به استان اشاره و تصریح کرد: مسافرانی که هشدارهای علوم پزشکی و وزارت بهداشت و درمان را جدی نگرفتند موجب شدند موج سوم در برخی از استان ها شروع شود، لذا از گیلانی‌ها تقاضا داریم که با مسافران در ارتباط نبوده و فاصله‌های اجتماعی را رعایت کنند.‌

Share