ممکن است کووید۱۹ در آزمایشگاه تغییر ماهیت داده باشد

مشاور عالی وزیر بهداشت به بیان توضیحاتی در خصوص منشا ویروس کرونا پرداخت و گفت: ممکن است کووید۱۹ در آزمایشگاه تغییر ماهیت داده باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمداسماعیل اکبری در گفت‌وگو با میزان درباره منشا ویروس کرونا گفت: شایع‌ترین میکروبی که در آزمایشگاه‌ها به روی آن کار تحقیقاتی انجام می‌شود‌ای کلای است که در بدن همه انسان‌ها در دستگاه گوارش وجود دارد و در هر آزمایشگاهی که کار تحقیقاتی میکروبی انجام گردد، دانشمندان با آن سر کار دارند.

وی ضمن اشاره کووید۱۹ قطعا شایع‌ترین ویروسی هست که در آزمایشگاه‌ها به روی آن کار تحقیقاتی انجام می‌شود، ادامه داد: کرونا یک خانواده و مجموعه است و این ویروس هم مانند‌ای کلای در میکروب‌ها برای کار علمی انتخاب شده است و درآزمایشگاه‌ها به روی آن کار‌های تحقیقاتی ویروسی انجام می‌شود و اینگونه نیست که به عمد و با هدف از بین بردن انسان‌ها ساخته شده باشد.

اکبری با اشاره به اینکه ممکن است کووید۱۹ در آزمایشگاه تغییر ماهیت داده باشد، بیان کرد: کرونا در حال حاضر هم از فردی به فرد دیگر تغییر ماهیت می‌دهد و ابتلای مجدد بهبودیافتگان کرونا هم حاکی از این امر است این ویروس تغییر ماهیت پیدا کرده و دیگر همان ویروس قبلی نیست.

مشاور عالی وزیر بهداشت افزود: ویروس‌کرونا به طور طبیعی در بدن حیوانات زندگی می‌کند و معمولا همه پرندگان این ویروس را دارند و اینکه چرا خفاش را مبنا قرار داده اند شاید به این دلیل است که این ویروس در بدن این حیوان هم زندگی می‌کند.

وی با بیان اینکه کرونا در انسان بیماری زا نبوده و با تغییر ماهیت بیماری زا شده است، اظهار کرد: این اتفاق چندین بار در خانواده کرونا رخ داده است و از این به بعد هم اتفاق می‌افتد و ویروس‌های سارس و مرس هم در گذشته شیوع پیدا کرده بودند از خانواده این ویروس بودند و منشا مرس از شتر‌های بیابان‌های عربستان بوده و سارس هم از چین آغاز شده بود.

اکبری با اشاره اینکه به جزء آنفولانزا تا کنون ویروس‌هایی که گرفتاری درست کرده اند از خانواده کرونا بوده اند، افزود: من چندان موافق نیستم که گفته می‌شود بشر این ویروس را به عمد در آزمایشگاه‌ها و با هدف نابودی مردم ساخته است.

Share