بعید است واکسن کرونا تا آخر امسال در اختیار مردم قرار بگیرد

رئیس شبکه بیماری‌های ویروسی ایران گفت: بعید می‌دانم تا پایان امسال واکسن کرونا، چه از مبدا داخلی و چه از مبدا خارجی، در اختیار مردم قرار گیرد و همه مردم بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، سیدمحمد جزایری اظهار کرد: آینده برای تولید واکسن کرونا امیدبخش است، اما اگر فکر کنیم این امید را می‌توانیم به کشور منتقل کنیم، پاسخش سخت است به این دلیل که بر خلاف واکسن آنفلوآنزا که هر سال چند صد هزار دوز وارد کشور می‌شد،در مورد کرونا اینگونه نیست و حرف از ده‌ها میلیون دوز می‌زنیم.

وی ادامه داد: هر کارخانه‌ای که بخواهد خط تولید واکسن کرونا را برای چند ده میلیون نفر تنظیم کند، قبلش باید نیاز کشور خودش را تامین کرده باشد و احتمالا سفارشاتی از بقیه کشورها داشته است.

رئیس شبکه بیماری‌های ویروسی ایران بیان کرد: همچنین به دلیل تحریم‌ها بعید می‌دانم کشوری در زمینه واکسن کرونا به راحتی با ما همکاری کند. حتی کشورهایی که به ظاهر دوست هستند. البته مسئولان در پی چاره‌اند که امیدواریم به نتیجه برسد.

جزایری افزود: هر کشوری که در دنیا حرفی برای گفتن دارد اقدام به تولید واکسن کرونا کرده است. البته بسیاری کشورها  به دلیل فوریت مساله خیلی اصول و پروتکل‌ها را از نظر زمانی رعایت نمی‌کنند.

Share