دستور محرمانه ترامپ به سیا برای حملات سایبری علیه ایران، چین و روسیه

یک مقام اسبق آمریکایی از دستور محرمانه‌ رئیس جمهور این کشور به سازمان اطلاعات مرکزی (سیا) برای حمله‌ی سایبری به ایران و دیگر کشورها پرده برداشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از پایگاه خبری فوربس، یک مقام سابق آمریکایی اظهار کرد که آژانس اطلاعات مرکزی (سیا) با دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا عملیات‌های سایبری مخفیانه علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، آژانس اطلاعاتی روسیه (FSB) و سایر کشورها را در دستورکار قرار داده است.

در این گزارش آمده است که دستور محرمانه انجام حملات سایبری در سال ۲۰۱۸ توسط رئیس جمهور ایالات متحده به امضا رسیده که به آژانس اطلاعاتی و جاسوسی ایالات متحده در انجام عملیات‌های سایبری بدون تأیید کاخ سفید، اختیارات بیشتری می‌داد.

ترامپ با امضای این دستور محرمانه بسیاری از محدودیت‌هایی را که توسط دولت قبلی اعمال شده بود را از بین برد. سیا از اظهارنظر درباره اطلاعات افشا شده در این گزارش خودداری کرده است.

این مقام اسبق آمریکایی مطلع از موضوع اظهار کرده است که این اقدام به آژانس اطلاعات مرکزی این اجازه را می‌داد تا به انجام عملیات‌های سایبری تهاجمی علیه کشورهای مخالف از جمله روسیه، چین، ایران و کره شمالی بپردازد.

Share