برنامه چگونگی فعالیت مدارس از شهریور به زودی ابلاغ می‌شود

وزیر آموزش و پرورش درباره زوج و فرد شدن روزهای مدرسه در سال تحصیلی پیش‌رو و لغو تعطیلی پنجشنبه ها توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، محسن حاجی میرزایی در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه ۴۰ درصد مدارس در مناطق کم جمعیت روستایی و شهری هستند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانیم دانش‌آموزان را در هر کلاس تحت آموزش داشته باشیم و روال همیشگی برقرار است اما در مناطقی با تعداد بالای دانش آموزان ناگزیر به تغییر برنامه‌ها هستیم.

وی ادامه داد: زمان آموزش را به دو بخش سه روزه تقسیم می‌کنیم به این ترتیب که ۳ روز حضوری و ۳ روز آموزش غیرحضوری باشد همچنین تعطیلی پنج‌شنبه مدارس را لغو کردیم تا ۶ روز آموزشی داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: جزئیات برنامه آموزشی تدوین و هفته آینده به تمام مدارس کشور ابلاغ می‌شود. متناسب با وضعیت زرد، سفید و قرمز در استان‌های مختلف کشور عمل می‌کنیم همچنین ساعات دروسی که باید حضوری یا غیرحضوری باشد از سوی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بررسی شده است.

حاجی‌میرزایی درباره وضعیت استخدام معلمان حق‌التدریس و نهضتی‌ها و گلایه آنها نسبت به شرکت در آزمون ورودی گفت: قانونی در سال ۸۸ تصویب و ۱۱ بار اصلاح شد و اکنون دایره افرادی مشمول استخدام به طور قانونی تعیین شده است. از مجموعه افرادی که مشمول قانون‌اند موظفیم متناسب با اعتبار و ردیف اختصاص یافته استخدام کنیم و امسال ۲۵ هزار ردیف اختصاص دادند که براساس بالاترین امتیاز، افراد استخدام و استخدام مابقی افراد به سال‌های بعد موکول می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش درباره فاصله حقوقی میان معلمان شاغل و بازنشسته اظهار کرد: مسئولیت حقوق بازنشستگان با سازمان بازنشستگی و وزارت رفاه است که البته پیگیری‌های قانونی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان انجام شد و امسال ردیفی برای این کار اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه میزان زاد و ولد در جامعه کاهش پیدا کرده است گفت: جمعیت به سمت کهنسالی می‌رود ما نیازمند جمعیت پویا، خلاق و فعال هستیم من فکر می‌کنم آموزش و پرورش می‌تواند سهم به‌سزایی در توسعه فرهنگ فرزندآوری داشته باشد.

Share