امکانات با حجم ورود گردشگر همخوانی ندارد|بسیاری از گردشگران درآمدی وارد شهر نمی‎کنند

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس با بیان اینکه حل معضل زباله در استان گیلان نیازمند فرهنگ سازی و توسعه مکانیزه سازی کمپوست است، گفت: افزایش حجم زباله‌ها در استان گیلان نباید تنها عایدی شهرهای شمالی از صنعت گردشگری باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خانه ملت، سید کاظم دلخوش اباتری درباره وضعیت حجم ورودی زباله ها به استان گیلان گفت: زباله ها در شمال کشور نه تنها فضای جنگل های شمال کشور را آلوده می کنند بلکه چهره شهرهای شمالی را نیز بسیار زشت جلوه می دهدکه این امر به شدت سلامت مردم را تهدید می کند.

 نماینده مردم صومعه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افزایش اعتبارت بودجه ای در استانهای گیلان، مازندران و گلستان برای توسعه دستگاه‌های مکانیزه کمپوست باید در اولویت قرار بگیرد تا بتوان به طریق ریشه ای معضل زباله های شمال کشور را مرتفع کرد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تراکم بالای جمعیتی در استان گیلان نیازمند بازنگری در حوزه تزریق امکانات توریستی است، تصریح کرد: بسیاری از توریست ها با سفر به استان گیلان درآمدی را وارد شهر نمی کنند.

وی تصریح کرد: امکانات گردشگری استان گیلان با حجم ورود توریست همخوانی ندارد، بنابراین اگر خواستار ریشه کن شدن معضل زباله‌ها در شهرهای شمالی هستیم، الزام آور است که میزان امکانات توریستی با حجم ورود توریست به شهرهای شمالی افزایش یابد.

 وی ادامه داد: از مسافرانی که به استان گیلان مراجعه می کنند درخواست می‌کنم، زباله ها را در طبیعت، جنگل، رودخانه و دریا رها نکنند زیرا رهاسازی زباله ها،  آلودگی منابع  مختلف  محیط زیستی  را برای کشور به دنبال دارد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با بیان اینکه حل معضل زباله در استان گیلان نیازمند فرهنگ سازی و توسعه مکانیزه سازی کمپوست است، گفت: افزایش حجم زباله‌ها در استان گیلان  نباید تنها عایدی شهرهای شمالی از صنعت گردشگری باشد.

 عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه توسعه کارخانه‌های پسماند گیلان در انتظار اعتبار است، یادآور شد: استان گیلان سال‌ها است که با مشکل مدیریت پسماند روبه‌روست  البته اعتبارات برای مکانیزه سازی زباله تزریق شده است اما برای رفع اساسی معضل زباله‌ها نیازمند افزایش  تزریق اعتبارت ویژه به استان گیلان هستیم.

Share