۳ انتصاب قالیباف در مجلس؛ از معاونت اجرایی و دستیار سیاسی تا حوزه ریاست

رئیس مجلس طی احکامی جداگانه، معاونت اجرایی، دستیار سیاسی و رسانه‌ای رئیس مجلس و رئیس حوزه ریاست پارلمان را منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی طی احکامی جداگانه، معاونت اجرایی، دستیار سیاسی و رسانه‌ای رئیس مجلس و رئیس حوزه ریاست پارلمان را منصوب کرد.

رئیس مجلس طی حکمی بابک نگاهداری که در سوابق تحصیلی و مدیریتی‌اش  دانشیار و مدیر گروه بیوتکنولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارشناس ارشد مطالعات فرهنگی از دانشگاه علامه طباطبایی، برگزیدۀ نخستین المپیاد شیمی سراسری و دارای دکترای تخصصی بیوتکنولوژی پزشکی و دکترای حرفه‌ای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران  دیده می‌شود را به عنوان به عنوان مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس را منصوب کرد.

نگاهداری تاکنون مسئولیت‌های اجرایی مهمی هم در حوزۀ راهبری فرهنگی و علمی کشور چون دبیری نقشۀ جامع علمی کشور، معاونت ارتباطات شورای عالی انقلاب فرهنگی و معاونت نظارت و راهبری شورای عالی انقلاب فرهنگی بر عهده داشته است. نگاهداری علاوه بر مدیرکلی حوزۀ ریاست دبیرخانۀ شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیری کمیتۀ تایید صلاحیت رؤسای دانشگاه‌های کشور، معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در دورۀ ریاست تهرانچی، ریاست دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، عضویت در کمیسیون‌های «نظارت» و «چشم‌انداز و امور نخبگان» دبیرخانۀ مجمع تشخیص مصلحت نظام و ریاست مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران را نیز در کارنامه دارد.

وی دارای بیش از ۷۰ مقالۀ علمی-پژوهشی در ژورنال‌های معتبر بین‌المللی و مؤلف کتاب‌هایی چون «برنامه‌ریزی راهبردی فرهنگی»، «مؤلفه‌های فرهنگی پیشرفت»، «توسعه در نگاه اندیشمندان مسلمان، آمایش آموزش عالی در کشور» و نویسندۀ چندین کتاب تخصصی در حوزۀ بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی است

در بخشی از حکم رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به نگاهداری آمده است:

نظر به تعهد دینی و انقلابی، تخصص و تجارب ارزنده در حوزههای سیاست‌گذاری، جنابعالی را به عنوان «مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی» منصوب می نمایم.

در ادامه این حکم انتصاب، ایجاد انسجام و هماهنگیهای مدیریتی حوزههای درونسازمانی مجلس و تقویت ارتباطات برون‌سازمانی با سایر قوا، دستگاهها و نهادهای ذی‌ربط و همچنین ارائه مشاوره و خدمات تخصصی در زمینه حضور مؤثر رئیس قوه‌مقننه در شوراهای عالی و مجامع ذیربط، تقویت و نهادینه‌سازی ارتباطات مردمی رئیس مجلس و برنامه‌ریزی فعالیتهای وی از اهم انتظارات از  مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس عنوان شده است.قالیباف در پایان این حکم، توفیق روزافزون بابک نگاهداری را در انجام این مسئولیت خطیر از خداوند منان مسئلت کرده است‌.

قالیباف همچنین محمدسعید احدیان را به عنوان دستیار سیاسی و رسانه‌ای رئیس مجلس منصوب کرد.

محمدسعید احدیان، فعال مطبوعاتی و سیاسی، پیش از این با حکم رهبر معظم انقلاب چهار دورۀ پیاپی عضو هیئت امنای مؤسسه فرهنگی هنری خراسان بوده است و تنها فردی است که از ابتدای تأسیس موسسۀ فرهنگی هنری خراسان به صورت پیاپی عضو هیئت امنای آن بوده است؛ مؤسسه فرهنگی هنری خراسان با صاحب امتیازی رسانه‌های متعدد ملی و منطقه‌ای، یکی از بزرگترین و پرمخاطبترین مجموعههای رسانه‌ای محسوب میشود.

او همچنین به عنوان مدیرعامل این مجموعۀ رسانه‌ای، سمت مدیرمسئولی رسانه‌های وابسته به آن مؤسسه از جمله «روزنامۀ خراسان» و «رسانۀ آخرین خبر» را نیز برعهده دارد. احدیان علاوه بر این، از مؤسسین و رئیس شورای مرکزی  تشکل سیاسی جبهۀ آرمان‌خواهان واقع‌بین است. در کارنامۀ کاری او علاوه بر فعالیت‌های تشکیلاتی دانشجویی، عضویت در شورای مرکزی  اتحادیۀ انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور  به چشم می‌خورد. وی دانش آموخته رشته علوم سیاسی با گرایش سیاستگذاری عمومی است.

احدیان علاوه بر فعالیت‌های اجرایی و روزنامه‌نگاری در عرصۀ تحقیق و پژوهش سیاسی نیز فعالیت‌هایی مهمی داشته است. کتاب‌هایی چون «چرا فتنه؟ چرا تقلب؟» و «بررسی ادعای تقلب با پیش‌فرض‌های میرحسین موسوی: اثبات نبود تقلب گسترده با تحلیل نامه‌های موسوی به شورای نگهبان» دو کتابی است که او در زمینۀ بررسی تحلیلی ادعای واهی تقلب در انتخابات سال ۸۸ منتشر کرده است. احدیان علاوه بر این نویسندۀ کتاب‌های دیگری چون «زیر و بم پهلوی‌ها»، «از سعدآباد تا لوزان: تحلیلی بر گذشته، حال و آیندۀ برنامۀ هسته‌ای ایران»، «برجام در تحلیل کلان و خرد»، «انقلاب در گام اول: مروری بر دستاوردهای ۴۰ سالۀ انقلاب» و همچنین «تاب‌آوری اقتصاد ایران: چگونگی و الزامات پیاده‌سازی راهبردهای اقتصادی مقاومتی» نیز هست.

در بخشی از حکم رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به محمدسعید احدیان آمده است: نظر به تعهد دینی و انقلابی و تجارب ارزنده در حوزه های رسانه ای و سیاسی، جنابعالی را عنوان «دستیار سیاسی و رسانه ای» ریٔیس مجلس منصوب می نمایم.

رئیس مجلس در این حکم، اهم وظایف دستیار سیاسی و رسانه‌ای خود را برقراری ارتباط مناسب با رسانه‌های کشور و برنامهریزی برای حضور مؤثر نمایندگان محترم مجلس در فضاهای رسانهای به منظور تبیین و شفاف‌سازی رویکردهای خدمت‌رسانی مجلس شورای اسلامی و همچنین زمینهسازی اجتماعی و رسانهای برای مشارکت و حضور نخبگان دانشگاهی و حوزوی و مردم در تصمیم‌گیریهای مجلس بر شمرده است.

قالیباف در پایان این حکم انتصاب، توفیق روزافزون احدیان را در انجام این مسئولیت خطیر از خداوند منان مسئلت کرده است.

همچنین رئیس مجلس طی حکمی دیگر حمید اصلانی را به معاونت اجرایی پارلمان منصوب کرد.

در بخشی از حکم محمدباقر قالیباف خطاب به مهندس اصلانی آمده است:

نظر به تعهد دینی و انقلابی و تجارب و سوابق ارزنده، جنابعالی را به‌عنوان «معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی» منصوب می نمایم.

در ادامه این حکم انتصاب، اهم انتظارات رئیس مجلس شورای اسلامی از معاون اجرایی شامل برنامه ریزی و اقدام در چارچوب سیاست های کلی نظام قانون گذاری ابلاغی رهبر معظم انقلاب و با رویکرد تحول و تأکید بر کارآمدسازی، شفاف سازی، هوشمندسازی و مردمی سازی  در حوزه های ساماندهی هرچه بیشتر حوزه های اداری و مالی مجلس اعم از توسعه و ارتقای کیفی زیرساخت های آن مبتنی بر فناوری های نوین، ارتقای بهره وری نیروی انسانی ذکر گردیده است.

شفاف سازی و انضباط مالی، حفاظت و امنیت مجلس، بهره برداری سریعتر طرح توسعه مجلس و خدمت رسانی به نمایندگان محترم و کارکنان خدوم از دیگر مأموریت های مندرج در این حکم به معاون اجرایی جدید است.

Share