جبار کوچکی نژاد:

در مجلس آینده جلوی حذف ۴ صفر از پول ملی را می‌گیریم | منتقد سرسخت دولتیم

نماینده مجلس اظهار کرد: الان زمان آن نیست که اقدام به حذف چهار صفر از پول ملی کنیم. به همین خاطر مجلس آینده در برگرداندن مصوبه حذف چهار صفر از پول ملی جدی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا جبار کوچکی نژاد در گفتگو با نامه نیوز درباره نگاه اقتصادی مجلس آینده گفت: دوره یازدهم از منتقدان سرسخت دولت است چون دولت اشتباهات زیادی در حوزه اقتصادی انجام داد. البته رویکردش آن است که کمک کند تا دولت یک سال آینده را بدون واردآوردن آسیب جدیدی به اقتصاد کشور به پایان برساند.

وی افزود: مجلس آینده در گام نخست باید اصلاحاتی را در بودجه سال ۹۹ انجام دهد یا خود دولت لایحه اصلاحی بفرستد چون بودجه سال ۹۹ همخوان با وضعیت جدید کشور نیست. امروز وضعیت فروش نفت بسیار با گذشته متفاوت شده، ضمن آنکه با شرایطی که کرونا به اقتصاد کشور تحمیل کرد یقین باید بازنگری جدی در حوزه درآمدهای مالیاتی کشور انجام شود وگرنه دولت با یکسری بودجه سرسام آوری مواجه خواهد شد.

منتخب مردم رشت در مجلس یازدهم با اشاره به سیاست های جدید دولت در تقویت بازار سرمایه تأکید کرد: دولت برای آنکه بتواند نقدینگی مردم را برای تقویت عمران و رونق تولید کانالیزه کند تنها یک راه دارد و آن اینکه زمینه های سرمایه گذاری در بورس را تقویت کند.

وی با اشاره به مصوبه مجلس دهم درباره حذف چهار صفر از پول ملی افزود: من از مخالفان این مسئله بودم و معتقدم در وضعیت کنونی که با اقتصاد متلاطم مواجه هستیم، دادن شوک های جدید به اقتصاد کشور مشکلات را پیچیده تر می کند چون باید میلیاردها تومان برای به روزرسانی و تطبیق سیستم های حسابداری و بانکی با وضعیت جدید هزینه شود.

نماینده ادوار مجلس اظهار کرد: الان زمان آن نیست که اقدام به حذف چهار صفر از پول ملی کنیم. به همین خاطر مجلس آینده در برگرداندن مصوبه حذف چهار صفر از پول ملی جدی است و امید دارد که شورای نگهبان این مصوبه را به مجلس عودت دهد تا بتوانیم آن را مسکوت و از دستور کار خارج کنیم. معتقدیم اگر این مصوبه قانون شود و به اجرا درآید شوک های جدیدی به اقتصاد کشور وارد می کند.

کوچکی نژاد درباره نگاه مجلس آینده در حوزه سهام عدالت گفت: معتقدیم باید خیلی با احتیاط در این حوزه عمل کرد چون مردم خیلی توجیه نیستند.

Share