خبرهای خوشی برای مردم انزلی در راه است|برخی مدیران خانه‌های سازمانی را تحویل نمی‌دهند

جعفری با بیان اینکه در شهر ما یک کارگروه گردشگری نداریم، اظهار کرد: رسیدگی به بحث گردشگری فقط مختص شورا و شهرداری نیست اما با توجه به شرایط شهر انزلی ما کمیسیون گردشگری شورا را فعال‌تر کردیم و از دکتر بابایی به عنوان مشاور گردشگری استفاده کردیم تا یک طرح گردشگری برای شهرستان ما آماده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، صد و ششمین جلسه عادی و علنی شورای اسلامی شهر بندرانزلی که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر بندرانزلی، سرپرست شهرداری بندرانزلی و کارشناسان شهرداری، با موضوع بررسی و تصویب پیشنهادات ارائه شده در جلسه هم اندیشی شورا با باشگاه ملوان، نامه شهرداری بندرانزلی درخصوص شرکت موج برتر اندیشه به عنوان مشاور طرح پایش تصویری، نامه شهرداری درخصوص اخذ مشارکت ۳۰ درصدی هزینه آسفالت از سوی داوطلبین، نامه شهرداری درخصوص تامین یک دستگاه منزل مسکونی برای فرمانده نیروی انتظامی، بررسی روند فراخوان بهسازی پل تاریخی غازیان، بررسی روند انتخاب شهردار در محل شورا برگزار شد.

هادی حیدری در این جلسه با تسلیت سالروز ارتحال رهبر فقید انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین پانزده خرداد، درگذشت شادروان کریم صمدی قهرمان نامدار بوکس کشور را تسلیت گفت و برای خانواده محترمشان آرزوی صبر کرد.

اعضای شورای شهر کمک‌های خوبی برای ملوان درنظر گرفتند | خبرهای خوشی برای مردم انزلی در راه است

وی به جلسه هم اندیشی با باشگاه ملوان اشاره کرد و گفت: در جلسه‌ای که هفته گذشته با هدف کمک به تیم محبوب ملوان با دوستان باشگاه ملوان داشتیم شاهد اتفاقات خوبی بودیم و همه اعضای شورای شهر به اتفاق کمک‌های خوبی را برای این تیم درنظر گرفتند. امیدوارم که این اتفاقات ادامه دار باشد و ملوان به جایگاه اصلی خود بازگردد و درآینده هم شاهد خبرهای خوبی باشیم.

رییس شورای اسلامی شهر بندرانزلی با نوید خبرهای خوش در آینده، اعلام کرد: خوشبختانه پیگیری‌های خوبی صورت گرفته و در آینده خبرهای خوشی از شورا درخصوص انتقال شنبه بازار، رفع سد معابر و تعارضات در شنبه بازار روگا، سوسر روگا، بلوار انزلی و دکه های بی‌بی حوریه خواهید شنید. همچنین رایزنی‌های خوبی درخصوص انتقال زندان و بازگشایی بسیاری از معابر صورت گرفته و شورا با جدیت پیگیر این مسایل است تا با اجرای آن نهایتا بهره‌اش به مردم عزیز شهرمان برسد.

حیدری با تاکید بر اینکه یکی از ملزومات شهرستان انزلی فعال شدن امداد و نجات دریایی است، تصریح کرد: یکی از مواردی که تاکنون به آن پرداخته نشده و غافل مانده بحث ایمنی دریایی شهرستان است. شهرستان انزلی با ۴۵ کیلومتر خط ساحلی و با وجود تالاب بین المللی انزلی، رودخانه های داخل شهر و داشتن اسکله های مختلف قایقرانی و ورود گردشگران می طلبد که آتش نشانی  ما بخش امداد و نجات دریایی و غواصی داشته باشد. این یکی از ملزومات شهر ساحلی انزلی است که از مجموعه شهرداری، همکاران در شورای شهر و مقامات بالادستی انتظار داریم ما را یاری دهند و آتش‌نشانی ما در این خصوص مجهز و فعال شود.

باید امداد و نجات دریایی انزلی پیشتاز همه شهرها باشد

وی با اشاره به اینکه تاکنون حوادث دریایی فراوانی در انزلی اتفاق افتاده، گفت: حوادث دریایی فراوان مانند غرق شدن دو کشتی و غرق شدن زنده یاد شادی سحرخیز که در هنگام تمرین قایقرانی در تالاب به رحمت خدا رفتند و حوادث زیادی که برای گردشگران و مردم ما اتفاق می‌افتد نشان می‌دهد که باید امداد نجات دریایی انزلی پیشتاز همه شهرها باشد. در برخی از شهرها که حتی ساحل هم ندارند چنین بخشی دیده شده اما متاسفانه برای شهر انزلی وجود ندارد یا اگر هم که هست کمرنگ دیده شده است.

رییس شورای شهر انزلی در این جلسه عنوان کرد: یکی ازمواردی که انتظار داریم دوستان به آن دقت نظر داشه باشند حمل و نقل تانکرهای سوخت در شهرستان انزلی است. ما در گذشته شاهد انفجار یکی از تانکرهای سوخت در شهرستان رشت بودیم که برای اطفای آن مستاصل شده بودند. تانکرهای سوخت در شهرستان انزلی مرتبا در حال تردد هستند اگر اتفاقی بی افتد با توجه به شرایط تراکمی شهرستان انزلی قطعا حادثه‌ای بسیار ناگواری به وقوع می پیوندد. در این رابطه عوارض تانکرهای سوخت می تواند دیده شود. همچنین بنادر و دریانوردی و دستگاه های ذیربط در این خصوص می توانند به شهرداری کمک کنند و تجهیزاتی برای این شهرستان در نظر بگیرند.

شهرداری اولویت‌بندی آسفالت را به مردم اعلام کند

در ادامه جلسه شعبان جعفری، عضو شورای شهر انزلی اظهار کرد: شهرداری یک برنامه مدون داشته باشد و براساس بودجه آسفالت معابر را اولویت‌بندی کند و این اولویت‌های آسفالت را به مردم اعلام کند.

وی ادامه داد: در جلسات تدوین جزییات بودجه، امسال برای اولین بار بودجه‌ای برای گردشگری پایدار کردیم.

جعفری با بیان اینکه در شهر ما یک کارگروه گردشگری نداریم، اظهار کرد: رسیدگی به بحث گردشگری فقط مختص شورا و شهرداری نیست اما با توجه به شرایط شهر انزلی ما کمیسیون گردشگری شورا را فعال‌تر کردیم و از دکتر بابایی به عنوان مشاور گردشگری استفاده کردیم تا یک طرح گردشگری برای شهرستان ما آماده شود.

برخی مدیران بعد از گذشت سال‌ها خانه‌های سازمانی را تحویل نمی‌دهند

موسی زنجانخواه دیگر عضو شورای شهر انزلی با اشاره به اینکه یکی از آفت‌های کشور ما برخی مدیرانی هستند که حتی بعد از گذشت سال‌ها از زمان تصدی خود، خانه‌های سازمانی که در زمان مسئولیت در اختیارشان بوده را تحویل نمی‌دهند، تصریح کرد: نمی‌توان امیدوار شد که چنین مدیرانی برای مردم قدمی بردارند.

Share