سرپرست سازمان آتش‌نشانی رشت خبر داد:

به صدا در آمدن آژیر چندین ایستگاه آتش‌نشانی برای مهار دو آتش‌سوزی همزمان در رشت

مومنی با اشاره به اینکه آتش گرفتن سقف آپارتمان سه طبقه در بلوار شهید انصاری مجتمع پردیسان به مرکز ستاد فرماندهی آتش‌نشانی رشت اطلاع داده شد، افزود: در کمتر از دو دقیقه اعلام حادثه دیگری مبنی بر آتش سوزی خانه ویلایی در خیابان لاکانی به آتش‌نشانان محول شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آتش گرفتن سقف آپارتمان سه طبقه در بلوار شهید انصاری مجتمع پردیسان به مرکز ستاد فرماندهی آتش‌نشانی رشت اطلاع داده شد.

شهرام مومنی، سرپرست سازمان آتش‌نشانی رشت در این باره گفت: در کمتر از دو دقیقه اعلام حادثه دیگری مبنی بر آتش‌سوزی خانه ویلایی در خیابان لاکانی به آتش‌نشانان محول شد.

وی در ادامه با اشاره به شعله‌های آتش در سقف آپارتمان سه طبقه ادامه داد: آتش‌نشانان ضمن تخلیه کامل اهالی ساختمان و نیز بهره‌گیری از نردبان هیدرولیک؛ نسبت به مهار و اطفای کامل آتش و پیشگیری از گسترش آن به سقف آپارتمان همجوار اقدام کردند.

مومنی به مهار حادثه آتش‌سوزی در خانه ویلایی واقع در خیابان لاکانی و پیشگیری از گسترش آن ادامه داد: علت هر دو حادثه اتصال در سیستم سیم کشی برق اعلام شد.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی رشت با توجه به گرم تر شدن هوا و استفاده شهروندان ار وسایل برودتی همچون کولر، پنکه و… به شهروندان توصیه کرد: شهروندان هوشیار باشند و بررسی دوره ای سیستم سیم کشی های برق خانه، مغازه و… را جدی بگیرند.

همین گزارش حاکی است؛ این حوادث که هم زمان و در دو نقطه از شهر رشت رخ داده بود با تلاش ۴۵ آتش‌نشان حضور ۱۰ افسر ارشد، بهمراه ۱۹ دستگاه خودروی اطفایی و آبرسان پوشش داده شد که خوشبختانه حوادث فوق مصدومی نداشت.

Share