ارتش آمریکا با دشمن نامرئی که از چین آمده مواجه است

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز شنبه در سخنرانی گفت ارتش این کشور با دشمن نامرئی که از چین آمده مواجه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی بار دیگر چین را به دلیل شیوع ویروس کرونا مورد انتقاد قرار داد و گفت که این کشور منشأ شیوع این ویروس بوده است.

وی که در دانشگاه ارتش در «وست‌پوینت» سخنرانی می‌کرد، گفت: «ارتش آمریکا با یک دشمن نامرئی که از چین آمده مواجه است.»

ترامپ در ادامه گفت: «ما پلیس جهان نیستیم اما اگر مردم ما مورد تهدید قرار بگیرند برای اقدام کردن هیچگونه تردیدی نمی‌کنیم. از الان به بعد ما فقط برای پیروزی جنگ خواهیم کرد.»

ثبت روزانه حدود ۲۰ هزار مبتلای جدید در ایالات متحده آمریکا سبب شده که کارشناسان پزشکی و بهداشتی درباره «موج دوم کرونا» در ایالات متحده هشدار بدهند.

«رابرت ردفیلد» مدیر مرکز کنترل بیماری و پیشگیری آمریکا با هشدار درباره روند شیوع ویروس کرونا در آمریکا در پیامی توییتری وضعیت جاری را «بی‌سابقه» خواند.

این مقام ارشد بهداشتی آمریکا نوشت: «مهم است که به خاطر داشته باشیم که این وضعیت، یک وضعیت بی سابقه است و همه گیری کووید-۱۹ پایان نیافته است».

 بنا بر تازه‌ترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۹۸ نفر در ایالات متحده آمریکا در نتیجه ابتلا به ویروس کرونا جان باختند.

طبق این گزارش، با آمار جدید مبتلایان قربانی ویروس کرونا تلفات این ویروس ناشناخته در ایالات متحده آمریکا به ۱۱۴ هزار و ۶۷۲ نفر افزایش یافته است.

 

Share