در جلسه شورای شهر لاهیجان مطرح شد:

عملیات اجرایی احداث آرامستان جدید آغاز می‌شود | اجرای فاز اول پروژه ممیزی املاک لاهیجان

شهردار لاهیجان تالاب سوستان را از پتانسیل‌های بسیار ارزشمند به منظور توسعه فضای گردشگری شهر لاهیجان در محدوده شهری دانست و افزود: به دنبال پیگیری‌های انجام شده توسط شهرداری، نتایج خوبی در این زمینه حاصل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، جواد نجار تمیزکار در جلسه شورای شهر لاهیجان دوم اردیبهشت ماه، سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به مردم ایران اسلامی و سبز پوشان پرافتخار و حماسه ساز سپاه پاسداران به ویژه سپاه لاهیجان تبریک گفت و یاد و خاطره سردار سلیمانی اسطوره سپاه پاسداران را گرامی داشت.

عملیات اجرایی احداث آرامستان جدید انجام گیرد

وی اظهار داشت: سپاه پاسداران یکی از نهادهای مهمی است که به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در سال ۵۸ تشکیل شد و سالروز تأسیس این نهاد انقلابی و مردمی فرصت مغتنمی است که از زحمات، ایثار و رشادت‌های همه نیروهای مکتبی و جان برکف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که همواره برای دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی اهتمامی جدی ورزیده‌اند، قدردانی کنیم.

رییس شورای شهر لاهیجان با بیان اینکه بر اساس قانون، مدیریت آرامستان‌ها بر عهده شهرداری است، از پیگیری اعضای شورای شهر و شهردار لاهیجان و همکاری مجموعه فرمانداری و دستگاه‌های نظارتی در خصوص احداث آرامستان جدید قدردانی کرد و خواستار عملیات اجرایی پروژه مذکور شد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در جهت مدیریت پسماند در یکسال گذشته صورت گرفته، از پیگیری شهردار لاهیجان در خصوص اختصاص بودجه دولتی برای پروژه دفن بهداشتی زباله در تموشل قدردانی کرد.

نتایج خوبی در زمینه تالاب سوستان حاصل شده است

مسعود کاظمی، شهردار لاهیجان نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بویژه شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، سالروز تأسیس سپاه پاسداران را به کلیه سبزپوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک گفت.

وی با بیان اینکه شهرداری با وجود مشکلات مختلف روند روبه رشدی را دنبال کرده است، به تشریح برنامه‌های شهرداری لاهیجان برای سالجاری پرداخت.

شهردار لاهیجان تالاب سوستان را از پتانسیل‌های بسیار ارزشمند به منظور توسعه فضای گردشگری شهر لاهیجان در محدوده شهری دانست و افزود: به دنبال پیگیری‌های انجام شده توسط شهرداری، نتایج خوبی در این زمینه حاصل شده است.

وی پروژه تالاب حاجی آباد را از پروژه‌های بزرگ شهرداری عنوان کرد که در کوتاه مدت به پتانسیل‌های بالقوه لاهیجان اضافه خواهد شد و با اجرای کامل آن، شهر از تک قطبی بودن خارج می‌شود.

فاز اول پروژه ممیزی املاک شهر لاهیجان انجام شده است

کاظمی با بیان اینکه به فاز اول پروژه ممیزی املاک شهر لاهیجان انجام شده است و این پروژه بزرگ و پیچیده، گام بزرگی در راستای شفاف سازی و ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای برنامه‌ریزی در مدیریت شهری است و ضمن درخواست از شهروندان برای همکاری در این طرح، گفت: با ایجاد سوابق املاک به صورت جامع، محاسبات عوارض مختلف به صورت دقیق انجام می‌شود و امکان تخلف و خطا به حداقل می‌رسد و به عمران و نوسازی شهر کمک شایانی خواهد کرد.

شهردار لاهیجان با اشاره به فعالیت این شهرداری برای بهبود وضعیت محل دفن زباله و احداث تصفیه‌خانه شیرابه، اظهار کرد: دفن بهداشتی زباله شهری و تصفیه شیرابه ناشی از آن همواره دغدغه همه ما بوده و در آینده نزدیک اولین تصفیه‌خانه شیرابه لاهیجان با هماهنگی محیط زیست در تموشل افتتاح می‌شود.

وی این پروژه را از پروژه‌های کم‌نظیر ملی دانست و افزود: با پیگیری‌های انجام شده اعتبارات خوبی از سوی استانداری برای آن اختصاص یافته است.

کاظمی گفت: عملیات ضد عفونی کردن سطح شهر و معابر پر تردد تا ریشه‌کن شدن کرونا ادامه دارد و اکیپ‌های ضدعفونی بدون هیچ توقفی عملیات ضدعفونی را انجام می‌دهند.

شهردار لاهیجان در پایان اظهار کرد: عملیات اجرایی احداث آرمستان جدید به زودی اجرایی می‌شود.

Share