عامل نشر اکاذیب کرونایی در رشت دستگیر شد

سرهنگ ایرج پورمستمند، رئیس پلیس فتا استان گیلان از دستگیری عامل نشر اکاذیب در خصوص ویروس کرونا در شبکه اجتماعی تلگرام خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رئیس پلیس فتا استان گیلان از دستگیری عامل نشر اکاذیب در خصوص ویروس کرونا در شبکه اجتماعی تلگرام خبر داد.

سرهنگ ایرج پورمستمند در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی رصد فضای مجازی مشخص شد فردی در شبکه‌ اجتماعی تلگرام با نشر اکاذیب در خصوص ویروس کرونا موجب تشویش اذهان عمومی شده است، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات فنی متهم را در شهر رشت شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه متهم در مواجهه با مستندات و ادله به جرم خود اعتراف و انگیزه خود را از این کار جلب توجه و خودنمایی اعلام کرد، افزود: متهم با تکمیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ پورمستمند گفت: برای جلوگیری از گسترش مطالب کذب افراد باید به صحت و سقم اخبار دریافتی توجه کرده و منبع خبر را بررسی کنند و تا زمانی که صحت آن محرز نشده اقدام به گسترش خبر نکنند.

رئیس پلیس فتا گیلان در پایان از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی با ما در میان بگذارند.

Share