سهمیه گیلان در طرح اقدام ملی مسکن افزایش یافت

محمد اکبرزاده با بیان اینکه یک هزار و ۱۵۵ نفر در طرح اقدام ملی مسکن در استان ثبت نام کرده اند، افزود: با پالایش انجام شده ۵۹۵ نفر واجد شرایط این طرح در استان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مدیرکل بنیاد مسکن گیلان از افزایش سهمیه استان در طرح اقدام ملی مسکن از یک هزار و ۶۷۰ واحد به یک هزار و ۷۳۸ واحد خبر داد و گفت: این واحدها توسط بنیاد مسکن در استان ساخته می شود.

محمد اکبرزاده با بیان اینکه یک هزار و ۱۵۵ نفر در طرح اقدام ملی مسکن در استان ثبت نام کرده اند، افزود: با پالایش انجام شده ۵۹۵ نفر واجد شرایط این طرح در استان هستند.
وی شروع عملیات اجرایی این طرح را بسته به تکمیل ظرفیت پروژه در شهر مربوطه و تکمیل وجه اولیه ۴۰ میلیون تومان طبق ماده ۱۳ شیوه نامه طرح اقدام ملی مسکن و بند پنج مصوبه یکصدو هفتادو ششمین جلسه شورای مسکن استان عنوان و تصریح کرد: قرار است این پروژه ها ظرف دو سال تحویل داده شود.
وی با تاکید براینکه طرح اقدام ملی در شهرهای پایین و بالای یکصد هزار نفر جمعیت و در حال حاضر در شهرهای بندر انزلی، رشت، تولم شهر، سیاهکل، شفت، صومعه سرا، کیاشهر، رودسر، لنگرود و ماسال برنامه ریزی شده است، اضافه کرد: هنوز ظرفیت خالی در این شهرها باقی مانده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به تجربه ساخت مسکن مهر در شهر های زیر ۲۵ هزار نفر در استان اظهار کرد: طی پنج ساله گذشته ۲۱ هزار و ۶۹۸ واحد مسکن مهر با استفاده از تسهیلات توسط بنیاد مسکن در استان به بهره‌برداری رسیده است و اکنون نیز آماده ساخت و خدمات رسانی به مردم استان است.
وی اظهار کرد: برای تکمیل مدارک افراد پالایش شده به متقاضیان از طریق ارسال پیامک اعلام می شود ودر آینده برای ثبت نام مجدد متقاضیان جدیدو تکمیل ظرفیت باقی مانده نیز در سامانه اقدام ملی اطلاع رسانی خواهد شد. در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای کوچک ساخته می‌شود.

Share