تکلیف هزینه سرویس مدارس در تعطیلات کرونا

مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون وضعیت هزینه بهای سرویس مدارس در ایام کرونایی گفت: در صورت عدم استفاده از سرویس و باز شدن مدارس در خرداد و تیر، از مبلغ واریزشده برای رانندگان سرویس کسر خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  به نقل از ایسنا، نورعلی عباسپور  در این باره اظهار کرد: سرویس مدرسه یک کار تمام وقت برای راننده نیست و نهایتا دو ساعت از وقت فرد راننده را در روز به خود اختصاص می‌دهد.

وی با بیان اینکه کلیه جزئیات در قراردادی که بین مدرسه و پیمانکاران منعقد شده مشخص است گفت: طبق این قرارداد روزهای تعطیل اعم از تعطیلات عید و اضطراری و تعطیلات ادارات آموزش و پرورش به حساب خانواده محاسبه نمی‌شود.

مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد مبلغ رانندگان سرویس در اسفند ماه در اغلب استانها پرداخت شده گفت: با توجه به اینکه مشخص نیست این شرایط تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و همچنین به خاطر سوالات زیاد مردم، بخشنامه‌ای صادر کردیم که طبق آن، باید بر اساس همان قرارداد حقوقی بین مدرسه و پیمانکاران عمل شود. بنابراین خارج از ضوابط موجود عمل نمی‌شود و حق و حقوق کسی ضایع نشده است.

عباس پور اضافه کرد: در برخی استان‌ها مانند تهران اعلام شده که کل مبلغ سرویس مدارس باید پرداخت شود و در صورت عدم استفاده از سرویس و باز شدن مدارس در خرداد و تیر از این مبلغ کسر خواهد شد.

مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش در یک برنامه رادیویی تأکید کرد: با توجه به اینکه پایان تعطیلی مدارس هنوز اعلام نشده، بر مبنای همان قرارداد عمل می شود و به عبارتی هر وقت خانواده از سرویس استفاده کند، باید شهریه آن را بپردازد.

Share