لزوم توجه به مبحث درآمدزایی و حمایت از شهرداری‎ها در دوران کرونایی

رجایی اظهار کرد: برنامه ریزی گسترده و همکاری منسجم در مواجهه با شیوع ویروس کرونا و مدیریت بحران ، امری بدیهی و تاثیرگذار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سید مهدی رجایی “شهردار لنگرود” در بازدید از سازمان همیاری شهرداری های استان گیلان با “دکتر کاظم زاده” سرپرست این سازمان دیدار کرد.

وی با بیان اینکه این دیدار در شرایطی انجام می پذیرد که شهرداری های استان گیلان طی دو ماه اخیر در خط مقدم مبارزه با شیوع بیماری کرونا قرار داشته اند، افزود: از ابتدای اسفند ماه، تمام تمرکز مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر لنگرود نیز بر حفظ سلامتی، امنیت جسمانی و آرامش ذهنی شهروندان لنگرودی متمرکز بوده است.

رجایی با اشاره به خدمات متعدد فرهنگی، آموزشی و پیشگیرانه ارایه شده توسط شهرداری لنگرود در این ایام، ضدعفونی مستمر معابر و پمپ بنزین ها، توزیع بسته های حمایتی بین طبقه نیازمند، تعطیلی پارک ها و بازارهای محلی، نذر ویزیت رایگان، توزیع هر روزه ماسک و دستکش و تاکید بر لزوم توجه به مبحث درآمدزایی و حمایت از شهرداری ها در این شرایط بسیار مهم، از سرپرست سازمان همیاری استان خواست که با کمک استانداری گیلان و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، روشهای موثری برای حمایت از شهرداری ها، برنامه ریزی و ابلاغ گردد.

شهردار لنگرود افزود: اگرچه با هماهنگی اعضای شورای اسلامی شهر و اتخاذ تدابیری توانستیم عیدی و کلیه مطالبات کارکنان، نیروهای شرکتی و حتی بخشی از پیمانکاران را پرداخت کنیم، اما بدنبال پیش بینی راهکارهای متعدد درآمدزایی هستیم.

رجایی همچنین در این دیدار بر لزوم پیش بینی ساز و کارهای مشترک و هدفمند تاکید کرد و مقرر گردید با پیگیری مستمر و برگزاری جلسات متعدد راهبردی در کوتاه مدت، شاهد اجرایی شدن مصوبات حمایتی در میان مدت بوده تا خروجی این برنامه ها، رفاه حال هرچه بیشتر شهروندان باشد.

 

Share