تفکیک پرداخت یارانه نقدی و معیشتی | افزایش ۶۰ لیتری سهمیه بنزین در نوروز یا تابستان

سخنگوی کمیسیون تلفیق در پایان بررسی لایحه بودجه ۹۹ در این کمیسیون، از تفکیک پرداخت یارانه معیشتی و یارانه نقدی در بودجه سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از صداوسیما، هادی قوامی در پایان آخرین نشست کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ و در جمع خبرنگاران، به جزئیات اصلاح لایحه بودجه سال آینده اشاره کرد و گفت: در بودجه سال آینده یارانه نقدی به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان و به حساب ۷۸ میلیون نفر واریز خواهد شد و ۳۱ هزار میلیارد تومان نیز برای پرداخت یارانه معیشتی به ۶۰ میلیون ایرانی تخصیص یافت.

وی افزود: علاوه بر مصوبه کمیسیون مبنی بر تفکیک پرداخت یارانه نقدی و یارانه معیشتی، به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تذکر داده شد تا بانک‌ها اطلاعات خود را اصلاح کنند و افراد نیازمند از حمایت‌های معیشتی برخوردار شوند.

آقای قوامی در پایان این نشست که امروز به دلیل دلیل پیشگیری از شیوع کرونا و توصیه‌های بهداشتی در صحن مجلس برگزار شد، گفت: سناریوی بررسی بودجه چند دوازدهم فعلا منتفی است.

افزایش ۶۰ لیتری سهمیه بنزین نوروز یا تابستان

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹، گفت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ مقرر شد، ۶۰ لیتر به سهمیه بنزین فروردین ماه (نوروز) و یا تابستان اضافه شود.

آقای هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه در پایان آخرین نشست کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ که صبح امروز (یکشنبه) برای رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در صحن مجلس برگزار شد، جزئیات اصلاح لایحه بودجه سال آینده را تشریح کرد.

وی با اشاره به الحاق یک جزء به جدول تبصره ۱۴ این لایحه، افزود: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق مقرر شد، ۶۰ لیتر به سهمیه بنزین فروردین ماه (نوروز) و یا تابستان اضافه شود؛ یعنی سهمیه بنزین فروردین یا تابستان ۱۲۰ لیتر خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق، تصریح کرد: این افزایش سهمیه ۶۰ لیتری فقط یک بار خواهد بود که با توجه به شیوع کرونا در کشور تصمیم با دولت خواهد بود که این افزایش در سهمیه فروردین برای سفر‌های نوروزی و یا در سهمیه تابستان اعمال شود.

برگزاری جلسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه در محل صحن علنی مجلس

برای اولین بار، جلسه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۹ در محل صحن علنی مجلس برگزار شد.

نمایندگان مجلس صبح امروز (یکشنبه) در محل صحن علنی و در قالب کمیسیون تلفیق، به بررسی لایحه بودجه سال آینده پرداختند.
در این جلسه، موضوعاتی همچون مجوز دولت برای تولید مسکن با اولویت خانوار‌های کم درآمد در سال ۹۹ و نیز حقوق و دستمزد‌ها در سال آتی مورد بررسی قرار گرفت.

پیش از این اسدالله عباسی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، گفته بود، نمایندگان در صحن علنی، لایحه بودجه را برای بررسی و اصلاح به کمیسیون تلفیق ارجاع داده‌اند و کمیسیون در حال بررسی این لایحه است تا هر چه سریعتر گزارش نهایی لایحه بودجه به هیأت رئیسه ارائه شود، بعد از آن هیأت رئیسه درباره نحوه بررسی لایحه در صحن علنی تصمیم‌گیری می‌کند.

عباسی با بیان اینکه بحث بودجه دو یا سه دوازدهم قطعی نیست، تصریح کرد: در این باره کمیسیون تلفیق تصمیم خواهد گرفت و شیوه تصویب نهایی، به طریق مذکور یا عادی یا مطابق اصل ۸۵ قانون اساسی خواهد بود.

Share