آمار کشته‌های کرونا در ایتالیا از ۱۰۰ نفر فراتر رفت

دولت ایتالیا اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته تعداد افرادی که در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند، ۲۸ نفر دیگر افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، دولت ایتالیا روز چهارشنبه اعلام کرد از دیروز تاکنون ۲۸ نفر دیگر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس «کرونا» جدید (کووید-۱۹) جان خود را از دست داده‌اند.

با این آمار مجموع تعداد کشته‌های ثبت‌شده بر اثر ابتلا به کرونا در ایتالیا به ۱۰۷ نفر رسیده است. با این آمار، ایتالیا بعد از چین در رتبه دوم بیشترین تلفات ناشی از کرونا قرار دارد.

در آمار امروز دولت ایتالیا، تعداد مجموع مبتلایان به کرونا در این کشور ۵۸۴ نفر دیگر افزایش یافته و به ۳۰۸۶ نفر رسیده است.

در میان کشورهای اروپایی، ایتالیا بیشترین میزان ابتلا به کرونا را ثبت کرده و بسیاری از افرادی نیز که در دیگر کشورهای اروپایی به این ویروس مبتلا شده‌اند، به نحوی با ایتالیا مرتبط بوده‌اند.

انتشار گسترده این ویروس بخش‌های بزرگی از ایتالیا، به خصوص شهرهایی در شمال این کشور را به تعطیلی کشیده است.

ویروس کرونا که اواخر سال ۲۰۱۹ در چین ظاهر شد، اکنون به بیش  از ۸۰ کشور جهان سرایت کرده و بیشتر از ۳۲۰۰ کشته بر جای گذاشته است. در حالی که آمار ابتلا به این ویروس در چین روند کاهشی گرفته، اوضاع در کشورهای دیگر در حال اوج گرفتن است و بسیاری از کشورها از جمله آمریکا، آلمان، فرانسه و انگلیس با روند افزایش ابتلا به این ویروس دست و پنجه نرم می‌کنند.

Share