فرماندار رشت خبر داد؛

۸۵ درصد شهرستان رشت برق دارند | آغاز برف‌روبی معابر فرعی از فردا

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه برق ۸۵ درصد مشترکان وصل است، گفت: حدود ۳۵ روستای بخش‌های سنگر، کوچصفهان و مرکزی برق ندارند که اکیپ‌های فنی برق رسانی در منطقه حضور دارند و در تلاش هستند که جریان برق را برقرار کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا میرشمس مومنی‌زاده، با اشاره به جریان تردد در اتوبان رشت به قزوین از ساعاتی پیش، اظهار کرد: با آغاز تردد در آزاد راه، از حجم خودروهایی که در سطح شهر متوقف شده بودند، کاسته شد.

فرماندار شهرستان رشت ضمن قدردانی از صبر و همکاری مردم، افزود: طی سه روز گذشته با همکاری جمعیت هلال احمر بالغ بر ۶۰۰۰ بسته غذایی بین مسافران و در راه ماندگان توزیع شد، همچنین ۳۰۰۰ هزار مسافر در راه مانده اسکان موقت داده شدند.

وی ادامه داد: این مسافران در مسجد فاطمیه منظریه، مصلای امام خمینی(ره) رشت، بقعه متبرکه امامزاده هاشم، دبستان توحید امامزاده هاشم، بقعه متبرکه آقاسید ابراهیم سنگر، مسجد صاحب الزمان بهدان، مجموعه ورزشی شهدای امامزاده هاشم، استراحتگاه پلیس راه رشت، ساختمان حمل و نقل و پایانه‌های استان و شرکت آبرود شمال اسکان داده شدند؛ علاوه‌بر این باید تشکر ویژه کنیم از مردم مهمان نواز روستاهای سراوان، تخسم و بهدان که در پذیرایی و اسکان مسافران در منازل خود سنگ تمام گذاشتند. علاوه‌بر این مجموعه تولیدی مرغ نوید و رستوران شالیزار با پخت و توزیع غذای گرم بین مسافران و در راه ماندگان با ما همکاری کردند.

مومنی‌زاده در خصوص وضعیت ارتباطی روستاهای شهرستان رشت، تصریح کرد: روستاهای بخش‌های خمام، خشکبیجار و لشت نشا همه برق دار هستند؛ حدود ۳۵ روستای بخش‌های سنگر، کوچصفهان و مرکزی برق ندارند که اکیپ‌های فنی برقرسانی در منطقه حضور دارند و در تلاش هستند که جریان برق را برقرار کنند.

فرماندار شهرستان رشت ادامه داد: در حال حاضر ۵۰ اکیپ برق‌رسانی در رشت، ۳۰ اکیپ برق‌رسانی در بخش‌های تابعه مشغول رفع مشکل هستند که حدود ۴۰ اکیپ کمکی نیز از استان‌های گلستان، مرکزی، البرز و همدان به آنها ملحق شده‌اند تا هر چه سریع‌تر مشکل برق‌رسانی در رشت برطرف شود.

وی با بیان اینکه از مردم فهیم و صبور شهرستان رشت تشکر ویژه دارم که با صبر و تحمل خود با نیروهای خدمات‌رسان آب و برق همکاری دارند، اضافه کرد: از ۵۳۵ هزار مشترک برقی که در شهرستان رشت داریم، برق ۸۵ درصد مشترکان وصل است؛ علت اصلی قطع برق سقوط پست انتقال برق ۲۳۰ کیلوولت در سه راهی خاور رشت است که اکیپ‌های فنی در حال رفع مشکل هستند.به حمدالله مشکل قطع یا افت گاز در سطح شهرستان نداشتیم.

مومنی‌زاده در پاسخ به اینکه علت تجمع و ترافیک خودروها امروز در محدوده بزرگراه امام علی رشت چه بود؟ گفت: برای اینکه از فشار ترافیکی در آزادراه رشت به امامزاده هاشم کاسته شود، از ورود خودروها به اتوبان جلوگیری می‌شد که با جریان تردد در آزادراه از حجم این خودروها در داخل شهر کاسته شد.

فرماندار رشت در پاسخ به اینکه حجم انباشت برف در کوچه‌ها بسیار زیاد است و عبور و مرور را برای عابران سخت کرده، چه زمانی برفروبی در کوچه‌ها انجام می‌گیرد؟ گفت: همه راه‌های اصلی و فرعی در بخش‌های خمام، خشکبیجار و لشت‌نشا باز است، راه‌های اصلی بخش‌های مرکزی، سنگر و کوچصفهان باز هستند و راه‌های فرعی هم در حال بازگشایی هستند، کوچه‌ها و معابر فرعی رشت هم از فردا در دستورکار برف‌روبی قرار می‌گیرند.

Share