شهردار رشت در جلسه توجیهی اعضای ستاد مدیریت بحران شهرداری:

شهرداری رشت آماده‌ترین مجموعه خدماتی را در اختیار دارد| آماده‌باش ۱۵۰۰ نیروی انسانی با تجهیزات

شهردار رشت گفت: ۳۰۰ آتش نشان، ۳۰۰ نفر در بخش فضای سبز، ۶۰۰ نفر در بخش خدمات شهری، مدیران دوایر، ادارات، نواحی و…در آماده باش کامل هستند و هم اکنون شهرداری رشت آماده ترین مجموعه خدماتی را در اختیار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا شهردار رشت در جلسه توجیهی اعضای ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت در تالار اجتماعات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در جمع معاونان، مدیران، روسای سازمانها، مدیران مناطق پنجگانه و معاونان خدمات شهری و روسای نواحی از آماده باش یک هزار و ۵۰۰ نیروی انسانی با تجهیزات لازم برای مقابله با بارش برف احتمالی خبر داد.

در این نشست ناصر حاج محمدی با قدردانی از علی مقصودی جانشین ستاد مدیریت بحران شهرداری در برگزاری این جلسه و تشریح وظایف هر فرد در مجموعه از همکاران شهرداری در بخشهای مختلف سازمانهای شهرداری، معاونت خدمات شهری، آتش نشانان و کارگران زحمتکش برای حفظ آمادگی تشکر کرد.

شهردار رشت گفت: ۳۰۰ آتش نشان، ۳۰۰ نفر در بخش فضای سبز، ۶۰۰ نفر در بخش خدمات شهری، مدیران دوایر، ادارات، نواحی و…در آماده باش کامل هستند و هم اکنون شهرداری رشت آماده ترین مجموعه خدماتی را در اختیار دارد.

وی ادامه داد: جا دارد از آتش نشانان رشت به دلیل انجام ماموریت های فشرده در روزهای وزش باد گرم قدردانی کنم.

شهردار رشت سپس ادامه داد: اولین اصل در مدیریت بحران، آموزش و پیشگیری است و پس از آن آمادگی و سپس وجود نیروهای انسانی و لجستیک.

وی سپس گفت: در نحوه مقابله با بحران هم بایستی برنامه ریزی داشته باشیم و به همین دلیل دستورالعملی به وسیله معاونت خدمات شهری تهیه شده و شرح وظایف هر فرد در زمان بروز بحران مشخص گردیده و ترک سمت و محل خدمت در زمان انجام وظیفه که سبب نارضایتی شهروندان می شود، قابل بررسی است.

حاج محمدی گفت: نیروهای خدمات رسان شهری باید عشق، تعهد، استقامت، از خودگذشتگی داشته باشند و با این روحیه است که می توانند بهترین خدمات را به شهروندان ارائه دهند.

شهردار رشت گفت: انجام وظایف از پیش تعیین شده و برقراری ارتباطات رادیویی، آماده سازی تجهیزات و اطلاع رسانی به موقع می تواند از دامنه بحران بکاهد و نقش تعیین کننده در مدیریت بحران ایفا کند.

در این نشست اسماعیل حاجی پور رئیس شورای اسلامی شهر رشت، فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و محمدحسن علیپور عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت نیز در باره نحوه عملکرد نیروها در زمینه مدیریت بحران سخنانی بیان کردند.

علی مقصودی هم با قدردانی از حضور همه مسئولان و مدیران شهری در این جلسه نکاتی را در پایان به همگان مورد تاکید قرار داد.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت گفت: در روزهای برفی باید ناوگان حمل و نقل عمومی برای خدمت رسانی به شهروندان فعال باشد و عملکرد نیروها هم در اوج هماهنگی باشد.

Share