حمله سایبری ایران به هواپیماهای حامل رهبران جهان به مقصد اسراییل

هدف از این حملات ایجاد اختلال در ورود هواپیماهای رهبران جهان برای شرکت در مراسم یادبود “هولوکاست” در اسراییل عنوان شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا یک شبکه تلویزیونی اسراییل مدعی شد، سامانه دفاع سایبری اسراییل هفته گذشته بیش از ۸۰۰ مورد حمله سایبری به سیستم ناوبری هواپیماهای حامل رهبران جهان که عازم فرودگاه بین‌المللی “بن گوریون” برای شرکت در مراسم یادبود “هولوکاست” بودند، دفع کرده است.

 به نقل از وب سایت ” تایمز اسراییل”، شبکه ۱۲ تلویزیون اسراییل در گزارشی مدعی شده در تاریخ ۲۳ ژانویه (۵ روز پیش) بیش از ۸۰۰ مورد حمله سایبری به اسراییل از مبدا ایران و لهستان و چند کشور دیگر دفع شده است. گزارش رسانه های اسراییلی مبدا اصلی این حملات را از طرف ایران دانسته‌اند و آن را حمله سایبری ایران توصیف کرده‌اند.

بنابراین گزارش، هدف از این حملات ایجاد اختلال در برنامه پروازی ترافیک هوایی ناشی از ورود هواپیماهای رهبران جهان برای شرکت در مراسم یادبود “هولوکاست” در اسراییل بوده است.

لحظه ورود مایک پنس به فرودگاه بین المللی بن گوریون اسراییل/۲۳ ژانویه ۲۰۲۰/ آسوشیتدپرس

مراسم انجمن جهانی هولوکاست هفته گذشته با ورود بیش از ۴۰ رهبر جهان در موزه “یادواشم” (موزه یادبود قربانیان نسل کشی یهودیان به دست آلمان نازی موسوم به واقعه”هولوکاست”) در اسراییل برگزار شد.

 از حمله رهبران شرکت کننده در این مراسم “مایک پنس” معاون رییس جمهوری آمریکا و “ولادیمیر پوتین” ریس فدراسیون روسیه بود.

بر اساس این گزارش، سامانه دفاع سایبری اسراییل در روز ۲۳ ژانویه (پنج شنبه هفته گذشته) موفق به دفاع بیش از ۸۰۰ حمله سایبری به فرودگاه بین‌المللی “بن گوریون” در تل‌آویو و هواپیماهای حامل رهبران جهان شده است.

بنا بر مدعای مقامات اسراییلی مبدا حملات از ۵ کشور ایران، کره شمالی،روسیه، چین و لهستان بوده و هدف این حملات سایبری ایجاد اختلال در مسیر پروازی پیش از ۶۰ هواپیمای حامل سران کشورها به مقصد فرودگاه بن گوریون بوده است.

Share