بازگشت سامانه هوای سرد و بارشی به گیلان

کارشناس هواشناسی گیلان از بازگشت سامانه هوای سرد و بارشی به گیلان خبر داد و گفت: افزایش ابر، کاهش نسبی دما و بارندگی برای روز پنجشنبه پیش بینی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مازیار غلامی با اشاره به فعالیت سامانه سرد و بارشی در گیلان طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: این توده هوای ناپایدار موجب بارش برف در ارتفاعات و بارش باران در نواحی جلگه ای شد.

وی ارتفاع برف در مناطق کوهستانی را حدود یک متر دانست و افزود: بیشترین مقدار بارش نیز در ایستگاه آستانه اشرفیه با ۱۳۴ میلیمتر به ثبت رسیده است.

کارشناس هواشناسی گیلان دمای هوای رشت طی امروز را ۱۳ درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی هوا را ۷۰ درصد دانست و تصریح کرد: امروز آسمان گیلان غالبا آفتابی بود و افزایش محسوس دما داشتیم.

غلامی از بازگشت سامانه هوای سرد و بارشی به گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به نحوه حرکت توده هوا در سطح زمین و سطوح فوقانی جو انتظار عبور جریانات پایدار را طی امشب و فردا داریم و فردا آسمان آفتابی است، اما بارش باران در مناطق جلگه ای و برف در مناطق کوهستانی از عصر فردا آغاز می شود و تا پایان روز پنجشنبه ادامه دارد.

وی افزایش نسبی دما، یخبندان در ارتفاعات و مه در نواحی جلگه ای را از پدیده های مورد انتظار برای فردا دانست و گفت: افزایش ابر، کاهش نسبی دما و بارندگی برای روز پنجشنبه پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی گیلان با بیان اینکه دریا برای فردا و پس فردا مواج خواهد بود، اظهار کرد: برای روز جمعه شاهد کاهش ناپایداری هوا در منطقه هستیم و آسمان صاف تا نیمه ابری است.

Share