مگر قرار بود به مردم شبیخون بزنید؟ | به‌جای پاسخ، با “خاموش باش” رو به رو شدم

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی گفت: در موضوع سهمیه‌بندی بنزین شاهد ناکارآمدی، بی‌کفایتی و حتی تخلف از قانون مسئولان دولتی کنار سوءاستفاده و فرصت‌طلبی دشمنان داخلی و خارجی بودیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، در نشست “در متن حادثه” که عصر امروز به‌همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در دانشکده پلیمر‌ این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به مسائل اخیر کشور اظهار داشت: در موضوع سهمیه‌بندی بنزین شاهد ناکارآمدی، بی‌کفایتی و حتی تخلف از قانون مسئولان دولتی کنار سوءاستفاده و فرصت‌طلبی دشمنان داخلی و خارجی بودیم.

وی به موضوع امر به معروف و نهی از منکر اشاره و تأکید کرد: امر به معروف حق تک‌تک مردم است. این حق مردم است که نسبت به عالی‌ترین نهادهای تصمیم‌گیری نظارت و از آنها سؤال کنند.

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: نقد و پاسخگو کردن مسئولان در فرهنگ اسلامی نه‌تنها حق بلکه وظیفه مردم‌ در جامعه است.

رحیم‌پور ازغدی در همین‌ زمینه گفت: ما در حکومت اسلام، مخفی‌کاری نداریم.

وی به مسائل اخیر کشور و افزایش نرخ بنزین اشاره کرد و ادامه داد: در تصمیم اخیر درباره بنزین دیدید مسئولان دولتی می‌گفتند “ما مراقب بودیم مردم نفهمند.”، مگر قرار بود به مردم شبیخون بزنید؟ مگر جنگ با مردم است؟ بعد هم می‌گویند “خودمان هم نمی‌دانستیم”.

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی درباره حواشی جلسات اخیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی گفت: بنده در یکی از جلسات درباره مشکلات سؤال پرسیدم و همین مسائل را گفتم، به‌جای پاسخ، با “خاموش باش”، توهین “بیخود کردی” و “چرا از این دعوت کردید؟”، روبه‌رو شدم.

رحیم‌پور ازغدی افزود: گفتند “فلانی توهین کرده”، اما من توهین شنیدم.

وی در ادامه یادآور شد: من هم گفتم در شورایی که این‌گونه اداره می‌شود، نباشم بهتر است. ما در شورا هستیم که حرف بزنیم. اگر قرار باشد حرفی نزنیم و چیزی نگوییم، نباید آنجا باشیم.

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: برخی مسئولان کشور می‌گفتند که مردم بعد از افزایش قیمت بنزین مشکلی نداشتند و راضی بودند ولی برخی مراجع و نمایندگان اعتراض کردند و این اتفاقات رخ داد. عجیب است تقصیر را هم گردن مراجع انداختند.

Share