اجازه تمسخر مردم انقلابی گیلان را به هیچ شکلی نخواهیم داد

اسدالله عباسی با اشاره به تحمیل هزینه‌هایی از جانب بیت‌المال برای ساخت این سریال گفت: در صورت عدم برخورد قاطع و جدی از سوی رئیس سازمان صدا و سیما تا روز یکشنبه در بحث ردیف‌های بودجه صدا و سیما هم تجدیدنظر خواهیم کرد.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اسدالله عباسی، نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دیارمیرزا در مورد سریال وارش که از شبکه سوم سیما در حال پخش است، گفت: تمدن و سوابق مبارزاتی گیلان از زمان آل بویه تا میرزا کوچک خان جنگلی، دفاع مقدس تا مدافعان حرم و امنیت و روزهای بصیرت همچون ۸ دی ماه پیشتازی مردم غیور گیلان را در عرصه‌های مختلف نشان می‌دهد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به بخش‌های مبارزه با استکبار و استعمار توسط مردم گیلان گفت: هویت مردم گیلان همیشه متمدن، با فرهنگ و در سطح بالایی بوده و برای دنیا نمونه و الگو بوده است، ساخت سریالی با فیلمنامه‌ای معلوم الحال توسط یک کارگردان و نشانه گرفتن مردم گیلان را بر نتابیده و در یک عمل انجام شده قرار گرفتیم.

عباسی ادامه داد: به طور یقین روز یکشنبه بنده هم از طرف هیئت رئیسه مجلس و هم به عنوان مسئول فرهنگی مجلس واکنش کتبی و شفاهی به این قضیه نشان خواهند داد و با این قضیه و سازندگان آن برخورد قاطع و جدی باید بشود.

به گزارش دیارمیرزا، نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با اشاره به تحمیل هزینه‌هایی از جانب بیت‌المال برای ساخت این سریال گفت: در صورت عدم برخورد قاطع و جدی از سوی رئیس سازمان صدا و سیما تا روز یکشنبه در بحث ردیف‌های بودجه صدا و سیما هم تجدیدنظر خواهیم کرد و از اهرم‌های قانونی مجلس استفاده کرده و اجازه تمسخر به مردم انقلابی و ولایت‌مدار گیلان را به هیچ شکلی نخواهیم داد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه چنین حرکاتی از رسانه‌های بیگانه دور از انتظار نیست، تصریح کرد: رسانه‌های داخلی باید مراقب این گونه حرکات باشند، انتقال پیام‌های فرهنگی نباید با تاخت و تاز یک فرهنگ دیگر انجام بگیرد و عواطف و احساسات مردم را جریحه دار کند.

عباسی با اشاره به این گونه شیطنت‌ها و حرکت های پیش آمده در گذشته، بیان کرد: توصیه بنده به تمام رسانه های استان گیلان شناساندن فرهنگ اصیل گیلانی، غیرتمندی و دلاورمردی زنان و مردان گیلان چه در سخت کوشی و تلاش در عرصه اقتصاد ملی، تولیدات ملی و کشاورزی و چه در دفاع از کشور و ولایتمداری آنها است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس لزوم ساخت سریال‌ها را تقویت فرهنگ ایرانی اسلامی دانست و گفت: نه اینکه گاهی اوقات سریالی در جهت تحقیر یا تخریب فرهنگی ساخته شود و این حرکت بازی کردن در زمین دشمن است، دشمن ۴ دهه بوده که در زمینه فرهنگی تلاش می‌کند و تضعیف ریشه فرهنگی در کانون خانواده، جوانان و هویت، توطئه دشمن در چهار دهه گذشته است و همه نهادهای فرهنگی، صدا و سیما و رسانه‌ها وظیفه ایستادگی در مقابل این گونه حرکات را دارند و مراقب باشند با این گونه حرکت‌ها باعث خوشحالی دشمنان نشوند.

به گزارش دیارمیرزا، عباسی با تاکید بر وجود یک مهندسی فرهنگی در کشور گفت: باید در برابر تهاجم فرهنگی دشمن همواره ایستادگی کرد و این سریال وارش در جهت اهداف دشمنان حرکت کرده و حتماً باید برخورد جدی و قاطع توسط مسئولین نظارتی حوزه فرهنگ انجام شود.

Share