عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تأکید کرد:

مجلس به وعده بی‌سرانجام «همسان‌سازی حقوق بازنشستگان» ورود خواهد کرد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: اگر در بودجه سال ۹۹ ردیف بودجه‌ای مشخصی برای «همترازی حقوق بازنشستگان» در نظر گرفته نشود و این برنامه دولت عملی نگردد، مجلس به این «وعده» بی‌سرانجام دولت ورود خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خانه ملت، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی با انتقاد ازعملی نشدن «همسان‌سازی حقوق بازنشستگان» گفت: متاسفانه در طی چند سال اخیر، «همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران» از طریق  صندوق‌های مختلف به یک «گفتگوی اجتماعی» تبدل شده است. «همترازی مستمری بازنشستگان» به عنوان یک «وعده» از طرف دولت است که نشان میدهد به هزینه زندگی بازنشستگان توجه ویژه‌ای داشته و در جهت بهبود هزینه زندگی این افراد برنامه‌هایی نظیر همسان‌سازی حقوق مستمری بگیران را در دستور کاری خود قرار داده‌ است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: در اجرای بند (ج) تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸کل کشور، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، موظفین و مشترکین صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح پس از اعمال درصد افزایش حقوق سال ۱۳۹۸ نسبت به حقوق سال ۱۳۹۷، با افزایش امتیازات گروه‌های شغلی جداول مواد (۱۰۹) و (۱۱۰) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ در سقف اعتبارات مندرج در بند یاد شده و سایر قوانین و مقررات مربوط با ضریب دو هزار و یکصد و بیست ریال اعمال شد.

چرا همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرایی نشد

جعفرزاده ایمن‌آبادی تاکید کرد: اجرای وعده همسان‌سازی حقوق بازنشستگان برای دولت می‌تواند کارنامه خوبی باشد؛ چرا دولت از اجرایی شدن این قانون سر باز می‌زند جای سوال دارد!

وی در ادامه یادآور شد: کشور ما درحال حاضر با رشد جمعیت سالمند ومستمری بگیر مواجه است مستمری که این افراد دریافت می‌کنند در مقابل هزینه‌هایی که دارند بسیار ناچیز است  و این در حالی است که برخی از این بازنشستگان  اجاره‌نشین هستند و مسکنی برای خود ندارند. در شرایط اقتصادی کنونی و تورم حاکم برجامعه  به سرانجام رساندن این وعده بهترین اقدام برای دولت است.

دولت و حاکمیت باید به حداقل خواسته مردم جامعه عمل بپوشاند

نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: خواسته بازنشستگان مطالبه بحقی است این افراد به دلیل کهولت سن نمی‌توانند شغل دوم انتخاب کنند، دولت و حاکمیت باید به حداقل خواسته این افراد جامه عمل بپوشاند این افراد خواستار همترازی حداقل ۹۰ درصد حقوق خود با دیگر بازنشستگان هستند.

وعده‌ای بی‌سرانجام از طرف دولت

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در سال‌های پایانی دولت دوازدهم، دولت می‌تواند با اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، کم کار و نارضایتی مردم از عملکرد خود را کاهش دهد؛ علی‌الخصوص قشر مستمری‌بگیر جامعه؛ اگر در بودجه ۹۹ ردیف بودجه‌ای مشخصی برای «همترازی حقوق بازنشستگان» در نظر گرفته نشود و این برنامه دولت عملی نگردد، مجلس به این «وعده» بی‌سرانجام دولت ورود خواهد کرد.

Share