مدیرعامل ایران خودرو تأکید کرد:

صنعت خودرو فشل نیست | برنامه‌ریزی برای تولید پژو ۲۰۷ صندوق‌دار

مدیرعامل ایران خودرو در ادامه از برنامه‌ریزی برای تولید پژو ۲۰۷ صندوقدار، پژو ۲۰۷ با سقف پاناروما، دنا پلاس و دنا توربو شارژ با گیربکس اتومات در ایران خودرو خبر داد و گفت: برای تولید پژو ۳۰۱ نیز در حال برنامه‌ریزی هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، فرشاد مقیمی در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور  در مورد اظهارنظر رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر فشل بودن صنعت خودرو اظهار داشت: به این قضیه اعتقاد ندارم و باید این موضوع را در جلسات کوچک‌تر حل و فصل کنیم.

وی ادامه داد: اگر صنعت خودرو وجود نداشت، حداقل باید ۲۰ میلیارد دلار برای تامین نیازمندی‌های بازار خودرو، ارز از کشور خارج می‌شد تا بتوانیم تشنگی بازار را برطرف کنیم.

مدیرعامل ایران خودرو تاکید کرد: اگر مشکلاتی وجود دارد باید همت داشته باشیم که این مسائل را رفع کنیم.

مقیمی ادامه داد: چندان علاقمند به طرح این نوع مباحث در رسانه‌ها نیستم.

رحمانی وزیر صنعت نیز امروز گفته بود، رئیس کل بانک مرکزی باید ثابت کند که صنعت خودرو فشل است.

برنامه‌ریزی برای تولید پژو ۲۰۷ صندوق‌دار

مدیرعامل ایران خودرو در ادامه از برنامه‌ریزی برای تولید پژو ۲۰۷ صندوقدار، پژو ۲۰۷ با سقف پاناروما، دنا پلاس و دنا توربو شارژ با گیربکس اتومات در ایران خودرو خبر داد و گفت: برای تولید پژو ۳۰۱ نیز در حال برنامه‌ریزی هستیم.

مقیمی در مورد اقدامات انجام‌شده برای جایگزینی خودروهای فرسوده نیز گفت: طرح نوسازی ناوگان فرسوده از سال ۹۳ در دستورکار بوده است که در سال‌های ۹۳ و ۹۴ روند تحویل‌دهی خودروهای جایگزین مناسب بوده ولی در سال‌های بعد با کندی روبرو شد که بخشی از این مشکل به دلیل تامین مالی طرح بوده است.

وی با اشاره به آماده بودن ۵۰۰ دستگاه تاکسی جایگزین برای تحویل به مشتریان اظهار داشت: برنامه ما این است که این خودروها حداکثر تا ۱۰ تا ۱۵ روز آینده به متقاضیان تحویل داده شوند.

مدیرعامل ایران‌خودرو با بیان اینکه تا پایان سال روزانه حداقل ۶۰ دستگاه خودروی تولیدی این شرکت بابت جایگزینی تاکسی‌های فرسوده اختصاص خواهد یافت، افزود: در حال حاضر ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس آماده تحویل داریم و از دو ماه آینده نیز تحویل ون را آغاز خواهیم کرد.

مقیمی تصریح کرد: برای تحویل اتوبوس نیز برنامه‌ریزی شده به طوری که هفته‌ای ۵ دستگاه اتوبوس به متقاضیان تحویل داده خواهد شد. در عین حال برخی اتوبوس‌های موجود نیز بازسازی و آماده تحویل شده‌اند.

به گفته وی ایران‌خودرو برای تولید ون با موتور دوگانه‌سوز EF7 نیز در حال برنامه‌ریزی است.

Share