وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

یارانه ۷۰۰ هزار نفر قطع می‌شود | حدود ۶ هزار و ۸۰۰ اعتراض به ما ارسال شده است

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رابطه با حذف یارانه افراد با درآمد بالا گفت: مجلس به دولت تأکید کرده است که یارانه سه دهک جامعه حدف شود و طبق بررسی‌ها میزان درآمد خانواده‌ها نشان می‌دهد که یک دهک درآمد بسیار پایینی دارند و یک دهک هم درآمد بالایی دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رابطه با حذف یارانه افراد با درآمد بالا گفت: مجلس به دولت تأکید کرده است که یارانه سه دهک جامعه حدف شود و طبق بررسی‌ها میزان درآمد خانواده‌ها نشان می‌دهد که یک دهک درآمد بسیار پایینی دارند و یک دهک هم درآمد بالایی دارند.

وی افزود: در این دوره یارانه حدود ۱۷۰ هزار خانواده که حدود ۷۰۰ هزار نفر هستند را در دستور کار حذف قرار دادیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: هر چه به سمت درآمد‌های پایین‌تر می‌رویم، به دلیل اینکه میزان درآمد‌ها مشابه است باید با دقت عمل کنیم. ما به دنبال این نیستیم که در این شرایط اقتصادی یارانه افراد کم درآمد را حذف کنیم و همین موضوع باعث کندی کار شده است.

شریعتمداری بیان کرد: برای شناسایی افراد سه دهک بالا از اطلاعات بانک‌ها استفاده می‌کنیم.

وی افزود: از زمان شروع کار حذف یارانه‌ها حدود ۶ هزار و ۸۰۰ اعتراض به ما ارسال شده است که برخی از این اعتراضات از سوی افراد با درآمد بالا و مدیران کل برخی از دستگاه‌ها و پیمانکاران بخش خصوصی ارسال شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هر مقداری که حذف شود، به بهبود معیشت معلولان اختصاص پیدا می‌کند.

شریعتمداری بیان کرد: ۲۲ هزار میلیارد قانون حمایت از معلولان نیاز دارد که ما برای آن فقط یک هزار و صد میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته‌ایم.

Share