کارکنان نیروی انتظامی با رافت و مهربانی با مردم برخورد کنند

رئیس ستاد کل نیرو های مسلح با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که نیروی انتظامی را به عنوان ظاهر و چهره حاکمیت جمهوری اسلامی ایران می‌دانند، بیان کرد: مردم باید پلیس را ملجآ و پناهگاه خود بدانند و با دیدن آن احساس آرامش کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  به نقل از ایسنا، سرلشکر محمدحسین باقری در جلسه گزارش‌گیری عالی ستادی و ارزیابی میدانی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و نیروی انتظامی، بیان کرد: مسئولیت نیروی انتظامی در کشور بسیار سنگین است و این وظیفه در سایر کشورها بر عهده چند دستگاه است، ولی در کشور ما به عهده نیروی انتظامی است؛ لذا تنوع مسئولیت ها در ناجا با توجه به افزایش جمعیت و توسعه زیرساخت‌ها و پیچیدگی فرآیند جرایم روز به روز بیشتر و بر اهمیت و مسئولیت پلیس می‌افزاید.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که نیروی انتظامی را به عنوان ظاهر و چهره حاکمیت جمهوری اسلامی ایران می‌دانند، بیان کرد: مردم باید پلیس را ملجآ و پناهگاه خود بدانند و با دیدن آن احساس آرامش کنند.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه عملکرد ناجا می تواند به عنوان عملکرد نظام محسوب شود، تصریح کرد: این فرماندهی دارای ویژگی های خاصی است که ارزیابی و گزارش همکاران ما در یک ماه و نیم گذشته نشانگر این است که این استان دارای اهمیت ویژه ای است؛ چرا که سر ریز ناامنی‌ها از تهران و سایر استان ها به این استان معطوف و شاخص و آمارها امنیتی نشان می دهند که رشد قابل ملاحظه ای در سال های اخیر در این استان صورت گرفته است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از جمله دلایل حضور خود در مجموعه های نیروی انتظامی را مطلع شدن از ماموریت ها و زحمات آنها عنوان و تصریح کرد: باید آسیب ها را برای این پرسنل خدوم کمتر کنیم چرا که اقتدار نیروی انتظامی، نشان دهنده اقتدار نظام است.

وی با اشاره به اینکه دشمن در سال ۹۶ از این بابت خیلی امیدوار بود که جامعه را به تنش بکشد، بیان داشت: با همکاری همه دستگاه ها و با وجود تمام فشارها و مشکلات معیشتی نتوانستند ثبات و امنیت جمهموری اسلامی ایران را متزلزل کنند.

رئیس ستاد کل نیرو های مسلح با بیان اینکه کلانتری و پاسگاه ها اهمیت زیادی دارند، اظهار کرد: در نیروی انتظامی و سایر نیروهای مسلح مسئله بازرسی و نظارت و کنترل بسیار حائز اهمیت است، خصوصا در کار سخت ناجا که در همه سطوح آن مسئولیت و بار سنگینی بر عهده سایر کارکنان می باشد و احساس نظارت است که کمک می کند از لغزش ها در این نیرو کاسته شود.

سرلشکر باقری در ادامه با اشاره به اینکه مردم باید ارزش ها را در نیروی انتظامی ببینند، گفت: کارکنان نیروی انتظامی باید در رفتار، گفتار و عمل خود این امر را نشان داده و با رافت و مهربانی با مردم برخورد کنند.

وی صیانت از نیروها را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: صیانت از کارکنان بسیار مهم بوده و وظیفه ما و فرماندهان در ناجا توجه به مشکلات و مصائب کارکنان است.

این مقام عالی رتبه نظامی با بیان اینکه تامین ۱۰۰ هزار مسکن برای نیروهای مسلح در سه سال آینده در حال انجام است، گفت: نیروی انتظامی در این خصوص اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه مسئله جانشین پروری، کادرسازی ها، فرمانده سازی ها بسیار اهمیت دارد، گفت: تربیت اخلاقی و دینی کارکنان بسیار حائز اهمیت است تا فرماندهان جوان تری بسازیم.

رئیس ستاد کل نیرو های مسلح بیان داشت: همدلی و هم افزایی با بسیج، سپاه و وزارت اطلاعات بسیار مهم است؛ چرا که حضور بسیج می تواند به عنوان بازوان و کمک نیروی انتظامی در کشور باشد.

سرلشکر باقری با بیان اینکه، مشارکت ائمه جماعات و شوراهای محلی و ریش سفیدان باید توسعه پیدا کند تا ناجا از پس تمامی ماموریت ها برآید، گفت: مسئله پلیس فتا و فاوای ناجا در حوزه فناوری در جرایم جدید بسیار مهم هستند حتی در توسعه ارتباط و روش های جدید جرایم و تقویت این رده ها جهت ایجاد امنیت و آرامش کشور بسیار مهم است.

رئیس ستاد کل نیرو های مسلح در پایان با اشاره به فرمایش فرمانده کل قوا که از ناجا اظهار رضایت می کنند، از اقداماتی که در غرب استان تهران انجام شده و شاخص های انتظامی آن رو به رشد است، تشکر و قدردانی کرد.

Share