هواشناسی گیلان اعلام کرد:

نفوذ توده هوای خنک و بارشی از شنبه هفته آینده در گیلان

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان با اشاره به جنوبی شدن جریانات طی امروز (پنجشنبه) ، از وزش باد گرم بویژه در ارتفاعات و دامنه های استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، مازیار غلامی بیان داشت: تحلیل نقشه های هواشناسی بیانگر نفوذ توده هوای خنک و بارشی بتدریج از شنبه هفته آینده به منطقه است بنابراین ابرناکی، کاهش محسوس دما بین پنج تا ۱۰ درجه سلسیوس، بارندگی و وزش باد بویژه طی شنبه شب و صبح یکشنبه بعضی نقاط شدید، پیش بینی می شود.

وی با اشاره به رعد و برق و مواج بودن دریا، احتمال آبگرفتگی، بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها را دور از انتظار ندانست و با تأکید بر لزوم خودداری از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، از بخش های مختلف کشاورزی و نیز نهادها و دستگاه های اجرایی استان خواست تمهیدات لازم را به عمل آورند.

غلامی یادآور شد: همچنین طی امروز با جنوبی شدن جریانات، وزش باد جنوبی بویژه در ارتفاعات و دامنه ها پیش بینی می شود ولی گاهی با گذر امواج کم و بیش ناپایدار، بارندگی پراکنده نیز دور از انتظار نیست.

وی آسمان امروز گیلان را صاف تا نیمه ابری، وزش باد جنوبی بویژه در ارتفاعات و دامنه ها، گاهی افزایش ابر و بارش پراکنده عنوان و برای فردا (جمعه) نیز آسمان استان را کمی تا نیمه ابری، وزش باد، گاهی افزایش ابر و بارندگی پراکنده پیش بینی کرد.

وی بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته را با ۳۱ درجه مربوط به منجیل و کمینه دمای فردا در استان را با ۱۱ درجه مربوط به دیلمان عنوان کرد.

به گفته غلامی، بیشینه دمای امروز رشت ۲۹ درجه و کمینه دمای فردای مرکز استان نیز ۱۹ درجه خواهد بود.

Share